Wybierz Anteny naziemne dla siebie
Anteny naziemne (55)
Raty:
Marka:
Ocena Klientów:
Dostępność:
Typ:
Miejsce montażu:
Odbiór sygnału:
Filtr 5G/LTE/GSM:
Budowa:
Kierunek odbioru:
Status:
Outlet:
Promocja:
Grupa:
- Typ:
pasywna antena zewnętrzna - Odbiór sygnału:
DAB ,DAB+ ,DVB-T ,DVB-T2 ,UHF ,VHF - Wbudowany wzmacniacz:
nie - Zysk:
23 dB
17999 zł
- Najwcześniej u Ciebie: już pojutrze!W sklepie: już jutro!
- Darmowa dostawa od: 5 lis. (wtorek)
- Typ:
aktywna antena wewnętrzna - Odbiór sygnału:
DAB+ ,DVB-T ,DVB-T2 ,UHF ,VHF - Wbudowany wzmacniacz:
tak - Zysk:
30 dB
11999 zł
- Najwcześniej u Ciebie: już pojutrze!W sklepie: już jutro!
- Darmowa dostawa od: 5 lis. (wtorek)
Zobaczyłeś 20 z 55 produktów
Anteny naziemne do telewizji cyfrowej są sprzętem umożliwiającym odbiór telewizji w wysokiej rozdzielczości. Zapewnia to obsługa najnowszego standardu sygnału telewizyjnego DVB-T2. Jakość generowanego obrazu zauważą przede wszystkim widzowie kanałów nadawanych w rozdzielczości HD lub wyższej. Antena DVB-T2 zapewnia również wyższej jakości dźwięk, niż ma to miejsce w przypadku sygnału analogowego.
Możliwości odbiornika zwiększają również dekodery naziemne. Oprócz odbioru darmowych stacji telewizyjnych mogą służyć np. do odtwarzania wideo z pendrive’a. Warto pamiętać, że do prawidłowego działania tego typu anten i dekoderów niezbędne są telewizory obsługujące standard DVB-T2.
Dobrym rozwiązaniem jest także antena FM. Urządzenia te odbierają analogowy sygnał radiowy. Ich zaletą jest działanie nawet mimo zakłóceń wywołanych np. przez zjawiska atmosferyczne lub otoczenie wysokimi budynkami czy górami. W standardzie FM nadają ponadto niemal wszystkie polskie stacje radiowe.
Pozostałe typy anten wymagają ustawienia w stronę, z której dociera sygnał z nadajnika. Kupić można m.in. model szerokokątny. Alternatywą są również anteny kierunkowe. Są one dobrym wyborem, gdy teren dookoła domu pozbawiony jest wysokich przeszkód. Ich zaletą jest niższy pobór energii niż w przypadku egzemplarzy dookólnych.
Instalacja anteny w mieszkaniu nie zawsze jest jednak możliwa. Na przeszkodzie staje tu ponownie topografia terenu. Anteny panelowe, czyli przeznaczone do użytku wewnętrznego, zapewniają dobry sygnał na terenie pozbawionym wysokich przeszkód i w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach wieżowców. W innych przypadkach lepiej sprawdzają się modele zewnętrzne. Montuje się je na dachu lub za oknem.
Nie w każdych okolicznościach taki typ anten jest potrzebny. W miejscach wolnych od zakłóceń warto postawić na modele energooszczędne. Urządzenia te to anteny pasywne. Brak wzmacniacza przekłada się też na mniejszą wrażliwość na odbiór innych rodzajów fal zaburzających odbiór sygnału.
Więcej Możliwości odbiornika zwiększają również dekodery naziemne. Oprócz odbioru darmowych stacji telewizyjnych mogą służyć np. do odtwarzania wideo z pendrive’a. Warto pamiętać, że do prawidłowego działania tego typu anten i dekoderów niezbędne są telewizory obsługujące standard DVB-T2.
Inne zastosowania anteny do telewizji naziemnej
Anteny do telewizji naziemnej służyć mogą także do odbioru stacji radiowych. W przeciwieństwie do sygnału telewizyjnego dostępne są dwa standardy transmisji – cyfrowy i analogowy. Antena radiowa, która odbiera sygnał cyfrowy, pozwala słuchać audycji w wysokiej jakości. Nadawane są one w technologii DAB lub DAB+.Dobrym rozwiązaniem jest także antena FM. Urządzenia te odbierają analogowy sygnał radiowy. Ich zaletą jest działanie nawet mimo zakłóceń wywołanych np. przez zjawiska atmosferyczne lub otoczenie wysokimi budynkami czy górami. W standardzie FM nadają ponadto niemal wszystkie polskie stacje radiowe.
Antena naziemna a kierunek odbioru sygnału
Jakość sygnału, jaki odbiera antena naziemna, zależy także od kierunku, z którego jest nadawany. Na przeszkodzie falom radiowym stają bariery naturalne i sztuczne. Szczególnie wysokie góry i budynki mogą być przyczyną zakłóceń. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się anteny dookólne. Odbiór sygnału w promieniu 360 stopni sprawia, że nie wymagają one kalibracji.Pozostałe typy anten wymagają ustawienia w stronę, z której dociera sygnał z nadajnika. Kupić można m.in. model szerokokątny. Alternatywą są również anteny kierunkowe. Są one dobrym wyborem, gdy teren dookoła domu pozbawiony jest wysokich przeszkód. Ich zaletą jest niższy pobór energii niż w przypadku egzemplarzy dookólnych.
Antena do TV naziemnej – miejsce montażu
Przed zakupem warto również zastanowić się, czy antena do TV naziemnej może być zamontowana w domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W razie wystąpienia zakłóceń jej regulacja nie wymaga wchodzenia na dach lub wychylania się przez okno. Co więcej, antena pokojowa nie jest narażona na uszkodzenia, które może wyrządzić burza, gradobicie lub porywisty wiatr.Instalacja anteny w mieszkaniu nie zawsze jest jednak możliwa. Na przeszkodzie staje tu ponownie topografia terenu. Anteny panelowe, czyli przeznaczone do użytku wewnętrznego, zapewniają dobry sygnał na terenie pozbawionym wysokich przeszkód i w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach wieżowców. W innych przypadkach lepiej sprawdzają się modele zewnętrzne. Montuje się je na dachu lub za oknem.
Antena do telewizji naziemnej ze wzmocnieniem sygnału
Jeżeli dotychczasowa antena do telewizji naziemnej odbiera transmisje w niezadowalającej jakości, przyczyną może być brak wzmacniacza. Jest to dodatkowy moduł, dzięki któremu sygnał staje znacznie mocniejszy. Eliminuje to zjawiska takie jak śnieżenie obrazu, przerywanie dźwięku lub przerwy w odbiorze programów. We wzmacniacze wyposażone są anteny aktywne.Nie w każdych okolicznościach taki typ anten jest potrzebny. W miejscach wolnych od zakłóceń warto postawić na modele energooszczędne. Urządzenia te to anteny pasywne. Brak wzmacniacza przekłada się też na mniejszą wrażliwość na odbiór innych rodzajów fal zaburzających odbiór sygnału.