Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
IT424 WakacyjnyLevelUp_MSI - 0724 - belka mobi  - zasilacze komputerowe, obudowy komputerowe, chłodzenia procesora, karty graficzne, płyty główne
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 1024x85 - 4-16.07

Wybierz Procesory dla siebie

Procesory (121)

Strona 7
Procesor Intel® Core™ i7-7700 BOX (BX80677I77700)

Stan: dobry

Zmień

  • Typ i model procesora: Intel Core i7-7700
  • Liczba rdzeni: 4
  • Częstotliwość taktowania: 3,6 - 4,2 GHz
  • Typ gniazda (socket): socket - 1151
  • Zintegrowany układ graficzny: Intel HD Graphics 630
Outlet
1 27500
Raty

RRSO 0%

63,75 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 121 z 121 produktów

Procesor – komponent, który robi różnicę

Procesor jest mózgiem komputera. To w nim zachodzą procesy przetwarzania danych dostarczonych przez pozostałe podzespoły. Od jego wydajności zależy jak szybko te operacje będą wykonywane. To element zestawu na którym nie należy oszczędzać. Mocniejszy procesor z zintegrowaną grafiką pozwoli na komfortowe użytkowanie komputera bez kupowania dedykowanej karty graficznej.

Procesor Intel czy AMD?

Na rynku obecnie jest dwóch liczących się producentów – Intel i AMD. W ofertach obu firm można znaleźć układy na każdą kieszeń. Pojedynek należy do zaciętych, więc ciężko wskazać faworyta. W tym przypadku warto konkretnie określić swoje oczekiwania i zapotrzebowania, a następnie porównać spełniające je produkty obu dostawców.

Co się w procesorze liczy?

Liczba rdzeni – Określa ile zadań(programów) na raz będzie mógł obsłużyć procesor. Coraz więcej programów jest w stanie korzystać z kilku rdzeni na raz co znacznie przyspiesza ich pracę. Im bardziej wymagające zadanie. tym ilość rdzeni robi większą różnicę. Do przeglądania internetu i oglądania filmów wystarczą tańsze jednostki z małą liczbą rdzeni. Przy grach, a szczególnie przy pracy profesjonalnej warto zainwestować w model co najmniej 6-rdzeniowy.

Taktowanie – Wyznacza liczbę cykli wykonywanych przez procesor w ciągu 1 sekundy. Częstotliwość wpływa na wydajność procesora. Im jest większa, tym procesor można uznać za wydajniejszy.

Odblokowany mnożnik – Jego obecność pozwala na podkręcenie procesora poprzez zwiększenie jego takowania.

Zintegrowany układ graficzny – Jeśli procesor posiada zintegrowany układ graficzny to komputer nie będzie potrzebował dedykowanej karty graficznej dla wyświetlania obrazu. Takie rozwiązanie nadaje się raczej do pracy biurowej, w przypadku gier czy pracy w programach o wyższych wymaganiach zalecanie jest dokupienie dedykowanej karty graficznej.

Pamięć podręczna - Jest łącznikiem między procesorem a pamięcią RAM komputera. Im jej więcej, tym procesor będzie działał wydajniej.

Proces litograficzny – Określa jaki proces technologiczny został zastosowany do produkcji danego modelu. Wyrażany w nanometrach. Im niższa jego wartość, tym procesor może być wydajniejszy ponieważ więcej materiału udało się zmieścić na tej samej powierzchni.
Więcej
Ostatnia strona