Wybierz Telewizory dla siebie
Telewizory Android TV (71)
Raty:
Marka:
Ocena Klientów:
Dostępność:
Rozmiar ekranu:
Smart TV :
Technologia obrazu:
Częstotliwość odświeżania ekranu:
Format HD / Rozdzielczość:
Wi-Fi:
Aplikacje Smart TV:
Łączność bezprzewodowa:
Technologia producenta:
Szerokość:
Tuner:
Funkcje dodatkowe:
Złącza:
Technologia HDR:
Format HDR:
Dla graczy:
Technologie dla graczy:
Funkcje dźwiękowe:
Klasa energetyczna SDR:
Klasa energetyczna HDR:
Kolor:
Rodzaj podstawy:
Seria:
Funkcje AI:
Status:
Outlet:
Promocja:
Grupa:
Dostępne różne warianty
- Ekran:
55 ", 4K UHD / 3840 x 2160 - Smart TV:
Android TV - Częstotliwość odświeżania ekranu:
50 Hz / 60 Hz - Technologia obrazu:
LED - Funkcje:
HDR ,Wi-Fi ,Bluetooth ,USB - multimedia ,USB - nagrywanie ,obsługa głosowa ,dźwięk Onkyo
RRSO 0%
63,30 zł x 30 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: już jutro!W sklepie: już jutro!
- Darmowa dostawa od: 5 lis. (wtorek)
Dostępne różne warianty
- Ekran:
43 ", 4K UHD / 3840 x 2160 - Smart TV:
Android TV - Częstotliwość odświeżania ekranu:
50 Hz / 60 Hz - Technologia obrazu:
QLED - Funkcje:
HDR ,Wi-Fi ,Bluetooth ,DLNA ,USB - multimedia ,USB - nagrywanie ,obsługa głosowa
RRSO 0%
59,97 zł x 30 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: już jutro!W sklepie: już jutro!
- Darmowa dostawa od: 5 lis. (wtorek)
Telewizory Android TV
Mimo dominującej pozycji Samsunga (co trzeci sprzedany odbiornik), rozwijającego własny system Tizen TV, globalnie najpopularniejszym telewizyjnym systemem operacyjnym jest Android TV. Po pierwsze dlatego, że instaluje go w swoich urządzeniach wiele topowych firm – Sony, TCL, Philips, Toshiba, Sharp, Xiaomi. Po drugie – stosują go producenci tanich modeli z dolnej półki, telewizory Android TV kupisz już za kilkaset złotych. Po trzecie – uzyskasz do niego dostęp, kupując do starego telewizora tanią androidową „przystawkę” (tzw. odtwarzacz multimedialny lub set top box) albo Chromecasta.
Telewizory Android TV – zaprzyjaźnione ze smartfonem
Sympatia do telewizorów Android TV wynika m.in. z przyzwyczajenia klientów do smartfonów z Androidem. System w wersji na telewizor wygląda podobnie i – przede wszystkim – daje dostęp do tysięcy aplikacji pobieranych na odbiornik ze sklepu Google Play. Oczywiście, są w nim tylko programy dostosowane do dużego wyświetlacza. Poza apkami wideo, audio, przeglądarką czy aplikacjami użytkowymi to m.in. niezliczone gry wideo. Ponieważ praktycznie wszystkie telewizory Android TV mają również moduł Bluetooth do podłączenia kontrolera, są prostymi konsolami!
Integracja ze smartfonem występuje też na poziomie usługi Chromecast, czyli bezkablowego przesyłu obrazu aplikacji (albo strony WWW czy całego ekranu) z komórki (lub komputera) – niezbędny moduł odbiorczy najczęściej jest już wbudowany w telewizory z Android TV. Możesz też dokupić Chromecasta jako osobne urządzenie (np. do starego modelu, bez systemu operacyjnego oraz Wi-Fi). Nie skonstruujesz w ten sposób samodzielnie telewizora Android TV, ale zyskasz możliwość strumieniowania wideo i audio. W tym miejscu warto wspomnieć, że Chromecast 4.0 – model z końcówki 2020 r. – wprowadza do telewizora zupełną nowość: Google TV. To odświeżony Android TV; i to w kierunku Google TV będzie zapewne zmierzała konsolidacja systemów. Interfejs grupuje rekomendacje z różnych serwisów wideo, a platforma umożliwia sterowanie i wyszukiwanie głosowe.
Telewizory Android TV – kontrola głosem jeszcze przed nami
Sterowanie i wyszukiwanie głosowe – za to cenią telewizory z Android TV nabywcy w wielu krajach, także Europy (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy...). Specjalny przycisk znajduje się zazwyczaj na pilocie. Drugi sposób współpracy – przez telefon. W Androida jest wbudowany Asystent Google’a, na obu systemach dostępne są aplikacje pilota – z klawiaturą i gładzikiem, obsługą niektórych komend głosowych. Kontrola głosem telewizora Android TV na razie jest ograniczona, ale działa np. wyszukiwanie tytułów. Najsprawniejsza kombinacja – przez podłączonego (a nie wbudowanego) Chromecasta.