RTV - SAMSUNG TV  -  0924 - belka 396x116
RTV - Telewizory - Philips Titan OS - 0924 - belka 1024x85

Wybierz Telewizory dla siebie

OLED
OLED
QLED
SMART TV
SMART TV
Dla gracza
Dla gracza
Lifestyle
Lifestyle

Telewizory LED (296)

Strona 4
Telewizor Samsung QE75Q68DAU  75" QLED 4K Tizen DVB-T2

Dostępne różne warianty

Ekran:  75 "
43 ",  50 ",  55 ",  65 "
  • Ekran: 75 ", 4K UHD / 3840 x 2160
  • Smart TV: Smart TV
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 50 Hz / 60 Hz
  • Technologia obrazu: QLED, LED
  • Funkcje: HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia
5 29900
Raty

RRSO 0%

176,63 zł x 30 rat 0%

Telewizor Samsung QE85Q70DAT 85" QLED 4K 120Hz Tizen HDMI 2.1 DVB-T2
  • Ekran: 85 ", 4K UHD / 3840 x 2160
  • Smart TV: Smart TV
  • Częstotliwość odświeżania ekranu: 100 Hz / 120 Hz
  • Technologia obrazu: QLED, LED
  • Funkcje: HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia
cena z kodem
9 29000
Raty

RRSO 0%

309,67 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 9 299 złCena bez kodu:9 999 zł

Cena promocyjna z kodem RMR140924C obowiązuje do 30.09.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 80 z 296 produktów

Telewizory LED w RTV Euro AGD

Telewizory OLED z diodami organicznymi mają dobrą prasę – jest o nich głośno. Ale to tylko co dziesiąty model obecny w sklepie i… Ledwie co setny sprzedany! To telewizory LED mają aż 99% rynku! Technologia rozwiana od lat 80. ubiegłego wieku stała się dominującą w 2007 r., kiedy sprzedaż odbiorników z ekranem ciekłokrystalicznym przewyższyła sprzedaż zarówno „klasycznych” urządzeń CRT, jak i konkurencyjnych pod względem jakości obrazu telewizorów plazmowych. Wkrótce obie te metody tworzenia ekranów – jedna przestarzała, druga za droga – kompletnie zniknęły. Rządzą telewizory LED!

Telewizory LED – jak to działa

Przede wszystkim: LED tak naprawdę nie oznacza rodzaju panelu, tylko sposób podświetlenia panelu ciekłokrystalicznego (czyli LCD). Każdy z pikseli (w ekranie 4K mamy ich aż 8,3 miliona) składa się z subpikseli: czerwonego, zielonego, niebieskiego (czasami także białego – to tańsze modele z gorszymi matrycami RBGW). Kolor, jaki ostatecznie zobaczysz na wyświetlaczu, zależy od intensywności świecenia poszczególnych barw składowych. W telewizorze LED piksele świecą dzięki zewnętrznym diodom (a nie „same z siebie”, jak w przypadku OLED-u), które zastąpiły mniej wydajne lampy fluorescencyjne (świetlówki) i z czasem zaważyły na nazwie całej kategorii produktowej. Ciekłe kryształy działają jak żaluzja – przepuszczają więcej albo mniej światła, zależnie od zmian polaryzacji.

Telewizory LED dzielimy ze względu na sposób ułożenia, liczbę i możliwość kontrolowania poszczególnych diod.

- Edge LED – najpopularniejszy i ekonomiczny sposób ułożenia diod: na krawędziach. Takie odbiorniki są i energooszczędne, i cienkie. Minus? Podświetlenie jest nierównomierne.
- Direct LED – diody rozłożone są za całą powierzchnią panelu, zgrupowane w kilku rzędach. Takie telewizory pobierają dużo energii i są dość grube, ale nie mają defektów podświetlenia krawędziowego.
- Full Array LED with Local Dimming – to też pełne pokrycie diodami, lecz wygaszanymi w wielu mniejszych strefach. Im więcej stref, tym lepsze efekty. I tym droższy telewizor.
- NanoCell – to oryginalny pomysł na telewizory LED firmy LG. Hasło pojawia się w nazwach modeli z warstwą „nanocząsteczek”, która wchłania światło o określonej długości. Takie rozwiązanie wzbogaca paletę kolorów i poszerza kąty widzenia.
Kupując telewizor LED, możesz też napotkać rozróżnienie na matryce: VA i IPS. To odmienne metody, a nawet filozofie produkcji ekranów ciekłokrystalicznych – zrozumienie wymaga poważnego wykładu z chemii i fizyki.

Telewizory LED – a może QLED

Telewizory LED na nowy etap wprowadziła inna koreańska korporacja – Samsung, wspierana przez dużego producenta takich paneli – chińskie TCL. W nazwie „QLED” pierwsza literka oznacza „quantum dot”, kropkę kwantową. Taki kryształek obecny jest przy każdym pikselu i zapewnia doskonałe odwzorowanie barw (pełne pokrycie „hollywoodzkiej palety DCI”), głęboką czerń (również w jasnym pomieszczeniu i w jasnych scenach) oraz możliwość patrzenia na ekran pod dużym kątem. Tak samo jak inne telewizory LED – QLED wymaga podświetlenia, i tak samo może ono być krawędziowe, pełne lub z lokalnym wygaszaniem.

Pozostałe parametry, na które należy zwracać uwagę, są już niezależne od sposobu wykonania i podświetlania ekranu. Telewizory LED mają rozmaite technologie poprawy obrazu – kontroluje je procesor, nadzorujący też pracę funkcji smart, czyli związanych z internetowymi aplikacjami, m.in. VOD. Ich liczba zależy od systemu operacyjnego, niektórzy producenci mają własne, inni korzystają z platformy Android TV. Zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu (50 lub 100 Hz). Rozdzielczość? Przy dużej przekątnej na pewno będzie to 4K. Full HD stosowane jest już tylko w mniejszych, najtańszych odbiornikach.

Więcej
Ostatnia strona