Dobry ciśnieniomierz to urządzenie, które przyda się w każdym domu – nie tylko tam, gdzie znajdują się osoby chorujące na zaburzenia pracy serca. Do twojej dyspozycji są jego dwa podstawowe rodzaje. Zobacz, czy lepiej wybrać ciśnieniomierz naramienny, czy nadgarstkowy!
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:- czy warto kupić ciśnieniomierz naramienny, -z czym wiąże się korzystanie z ciśnieniomierza nadgarstkowego, |
Ciśnieniomierze naramienne – zalety i wady
Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ciśnieniomierz naramienny jest urządzeniem, które zapewni Ci naprawdę precyzyjne wyniki pomiaru. Warto więc sięgnąć po taki model, jeśli masz poważne problemy zdrowotne i od wyniku pomiaru zależy to, czy przyjąć leki, czy też nie – zafałszowany wynik mógłby bowiem spowodować poważne konsekwencje.
Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że oprócz tej niezaprzeczalnej zalety ciśnieniomierze naramienne mają wady. Przede wszystkim są mniej wygodne i ciężkie do zabrania w podróż – można z nich zatem korzystać jedynie na miejscu.
Czy warto postawić na dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy?
Nie sposób zaprzeczyć temu, że ciśnieniomierz nadgarstkowy stanowi znacznie wygodniejszą alternatywę niż jego naramienny odpowiednik. Dlaczego? Pomiaru możesz dokonać w zasadzie w każdej chwili, bez konieczności ściągania górnej części ubrania, by odsłonić ramię. Jest on również niewielki i poręczny. Doskonale sprawdza się zatem jako sprzęt zabierany w podróż lub na wakacje – nie zajmie dużo miejsca w walizce, a jednocześnie będziesz go zawsze mieć pod ręką.
Wygoda i mobilność to jednak nie wszystko, co cechuje ten rodzaj ciśnieniomierza. Tym zaletom towarzyszy bowiem jedna wada w postaci mniejszej dokładności niż w przypadku ciśnieniomierzy naramiennych. Jeśli więc precyzja stanowi u Ciebie kluczowe kryterium, wybierz raczej model naramienny.
Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Wybieramy najlepszy
Wciąż nie możesz zdecydować, czy kupić ciśnieniomierz naramienny, czy nadgarstkowy? Zwróć uwagę na te czynniki, a dokonanie właściwego wyboru nie sprawi Ci trudności:
- jeśli cierpisz na otyłość w obszarze ramion, postaw na dobry ciśnieniomierz naramienny – założenie mankietu będzie łatwiejsze i unikniesz dyskomfortu w czasie pomiaru;
- jeśli masz trudności z koordynacją ruchową, wybierz model naramienny – jego obsługa jest prostsza;
- jeśli często podróżujesz, ciśnieniomierz nadgarstkowy również będzie lepszym wyborem – jest lżejszy i mniejszy, a przez to bardziej mobilny;
- jeśli jednak masz poważne problemy z ciśnieniem, koniecznie wybierz ciśnieniomierz naramienny. Dokonywany nim pomiar jest znacznie dokładniejszy, a zatem przydatny chociażby wtedy, gdy od wyniku badania zależy to, czy weźmiesz leki obniżające ciśnienie.
Zobacz też, na jakie inne parametry zwrócić uwagę, kupując ciśnieniomierz do domu: Dobry ciśnieniomierz – na co zwrócić uwagę przy zakupie. Twojej uwadze polecamy też nasz artykuł z przeglądem najciekawszych modeli z naszego asortymentu: Najlepsze ciśnieniomierze – poznaj opinie naszych klientów.