Jeśli masz sentyment do gotowania na gazie, a jednocześnie cenisz estetykę płyt indukcyjnych, przychodzimy do ciebie z dobrą nowiną. Już nie musisz wybierać między tradycją a ładnym designem! Przeczytaj nasz tekst i poznaj technologię łączącą w sobie oba te elementy. Kto wie, może odkryjesz w niej pomysł na swoją nową kuchnię?
Płyta gazowa pod szkłem – na czym to polega?
Gaz pod szkłem? Wiesz doskonale, jak działa zarówno kuchenka gazowa, jak i indukcyjna, ale to rozwiązanie jest dla ciebie zupełną nowością? Nic dziwnego: płyta gazowa pod szkłem to bowiem jedna z najbardziej innowacyjnych technologii na rynku. Zasada działania płyty tego typu jest niezwykle prosta: palniki gazowe są tu schowane pod szybą ceramiczną, a generowane przez nie ciepło jest przekazywane celowo do ustawionego na szybie naczynia.
Taka kuchenka nie wymaga użycia żadnych specjalnych garnków, więc jeśli zdecydujesz się na zmianę, nie będzie się ona wiązała z dodatkowymi kosztami. Duża dowolność jest także związana ze średnicą garnków: każde z pól grzejnych może obsługiwać naczynia o różnej wielkości.
A co ze źródłem gazu? Kuchenki DynaCook mogą korzystać zarówno z gazu czerpanego z sieci miejskiej (gaz ziemny), jak i tego z butli (propan–butan lub propan). Nie będziesz mieć więc żadnego problemu z wdrożeniem tego rozwiązania.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Nie od dziś wiadomo, że sercem każdego domu jest kuchnia, a sercem każdej kuchni – oczywiście kuchenka. To nad nią rozgrzewasz się w zimowe wieczory, podgrzewając zupę na kolację, i to na niej przygotowujesz pożywne posiłki dla całej rodziny. Siłą rzeczy kuchenka kojarzy się więc z domowym ciepłem, ale też… ze źródłem potencjalnego zagrożenia.
Jeśli masz pod opieką małe dziecko, osobę starszą lub np. niesfornego kota, wiesz, jak łatwo o oparzenie. Podobnie ma się rzecz z przypadkowym otwarciem zaworu gazu – wystarczy tylko chwila nieuwagi.
Pożegnaj się z szorowaniem
No dobrze, ale jak wyczyścić ten cały interes? Jeszcze prościej niż tradycyjną płytę! Specjalna powłoka izolacyjna stworzona w nanotechnologii chroni powierzchnię płyty przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Sprawia to, że nawet po jednorazowym przygotowaniu obiadów na tydzień dla całej rodziny twoja kuchenka nie będzie wymagała gruntownego szorowania. Co istotne, producent dołącza do płyty specjalny skrobak, więc nawet jeśli zdarzy się, że np. coś wykipi ci na płytę, bezpiecznie usuniesz wszystkie zabrudzenia.
Umieszczenie palników pod płytą i spalanie gazu w wysokiej temperaturze zapobiegają również osadzaniu się zanieczyszczeń na innych urządzeniach i meblach kuchennych. To oznacza, że będziesz mieć mniej pracy także podczas czyszczenia innych sprzętów umieszczonych w kuchni.
Postaw na ekonomię i ekologię
Troszczysz się o środowisko, a przy tym równie mocno dbasz o zawartość swojego portfela? Płyta gazowa pod szkłem DynaCook to rozwiązanie dla ciebie! Taka kuchenka zużywa mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Co więcej, jej wydajność jest podbijana obecnością dodatkowych pól podgrzewczych, które wykorzystują ciepło generowane przez pozostałe palniki.
A jeśli to dla ciebie wciąż za mało, być może do przejrzenia oferty marki Dynaxo, producenta płyt DynaCook, skłoni cię fakt, że kuchenka gazowa zużywa śladowe ilości prądu (do 35 W). Pozwala też na podłączenie zasilacza awaryjnego, dzięki czemu płyta może pracować przez kilka dni, nawet jeśli nastąpią dłuższe przerwy w dostawie prądu.
Tyle dla portfela, a co dla środowiska? Wytwarzanie trzy razy mniej dwutlenku węgla niż standardowe płyty gazowe. Pozwalają na to odpowiednia mieszanka gazowo-powietrzna i spalanie gazu w wysokiej temperaturze.
W domu i w podróży
W zależności od kulinarnych potrzeb swoich i swojej rodziny możesz sięgnąć po płytę z 3, 4, a nawet 5 palnikami. Optymalnym wyborem wydaje się np. płyta DynaCook X4 60, która mimo dość niewielkich rozmiarów mieści aż 4 palniki, na których jednocześnie ugotujesz gulasz, kaszę, ziemniaki dla dziecka, które na kaszę kręci nosem, i budyń na deser. Brzmi jak całkiem sensowne rozwiązanie, prawda?
Jednak nie samą codziennością żyje człowiek. Eksperci DynaCook doskonale to rozumieją, dlatego zaprojektowali płytę gazową pod szkłem w taki sposób, aby sprawdzała się doskonale nie tylko w środowisku domowym. Z równym powodzeniem – choć w mniejszej wersji – będzie ci służyć również w kamperze, przyczepie kampingowej, a także na jachcie. Pozostaje tylko powiedzieć: ahoj, przygodo!
Mniejsze zużycie gazu i energii, doskonała estetyka, wysokie bezpieczeństwo – istnieje naprawdę wiele powodów, żeby przyjrzeć się bliżej technologii gaz pod szkłem. A nuż okaże się, że to właśnie to rozwiązanie jest tym, którego szukasz do swojego domu lub mieszkania.