Dobre głośniki do samochodu – jak wybrać – ranking top 5
Jak poprawić nagłośnienie w samochodzie? Najprościej wymienić głośniki na takie o większej mocy. Jeśli się zastanawiasz, co wybrać, zobacz w rankingu, jakie modele cieszą się największym uznaniem i są najczęściej kupowane. Pamiętaj tylko, że musisz dobrać je tak, by pasowały do odtwarzacza czy radia, które już masz. Znamionowa moc wyjściowa głośników powinna być większa niż moc odtwarzacza, najlepiej dwukrotnie. Można też rozbudować samochodowy zestaw audio o dodatkowe głośniki, np. subwoofer podbijający basy. Propozycje znajdziesz w rankingu.
Najpopularniejsze głośniki i subwoofery do auta
-
Lubiana, sprawdzona seria znanego producenta
-
Różne rozmiary – można łatwo dopasować wielkość głośników
-
Łatwy montaż
-
Dobre brzmienie
-
Korzystny stosunek ceny do jakości
Na pierwszym miejscu w rankingu głośników do samochodu jest seria popularnego producenta JVC – to głośniki CS-J. Jest to zestaw dwóch okrągłych głośników dwudrożnych, bez maskownic. Głośniki z tej serii mają różne rozmiary, dostosowane do różnych modeli pojazdów. Są dostępne w wersjach o średnicach: 10 cm, 13 cm, 16,5 cm, 17 cm.
W zależności od modelu głośniki te oferują maksymalną moc wyjściową od 210 W do 300 W, a moc znamionową 21–30 W. Grają z zadowalającą jakością, ograniczając zbędne zniekształcenia dźwięku. Generują czyste brzmienie różnych gatunków muzycznych. Sprawdzają się zarówno w wypadku audycji radiowych, jak i dowolnych playlist.
Zakres częstotliwości fal dźwiękowych od 45 Hz do 22 kHz jest nieco szerszy od zakresu słyszalności ludzkiego ucha. Szerokie pasmo przenoszenia zapewnia poprawne odtwarzanie dźwięku – w całym zakresie słuchu użytkownika. Niskie tony są dobrze słyszalne i mają odpowiednią głębię.
Membrana woofera jest wykonana z włókna węglowego, które wzmocniono miką. Włókno węglowe cechuje się lekkością i dużą wytrzymałością, co sprzyja bardzo dobrej jakości dźwięku przy intensywnym użytkowaniu w zmiennych warunkach podczas jazdy.
Samochodowe głośniki JVC są chwalone za czyste i wyraziste brzmienie, dobre brzmienie niskich tonów, łatwy montaż i trwałość. Wyróżniają się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.
W naszym zestawieniu najlepszych głośników do samochodu znalazła się także seria Kenwood KFC-E. Należą do niej modele KFC-E130P o średnicy 13 cm oraz Kenwood KFC-E170P o średnicy 16,5 cm. To głośniki dwudrożne odseparowane. Mają wysoką maksymalną moc wyjściową 250 – 300 W, a znamionową 30 W. Pasmo przenoszenia jest szerokie – to od 30 (E170P) – 40 Hz (E130P) do 22 kHz.
Głośniki Kenwood KFC-E oferują dobrą jakość dźwięku i dobre brzmienie tonów zarówno niskich, jak i wysokich.
Do ich zalet należy trwała konstrukcja. Membrana jest polipropylenową, kosz został wykonany ze stali, a zawieszenie z tkaniny. W zestawie znajdują się maskownice.
W rankingu głośników do samochodu znalazł się też Pioneer TS-WX300A, dzięki któremu możesz rozbudować swój zestaw car audio. To aktywny subwoofer o średnicy głośnika wynoszącej 30 cm, z wbudowanym wzmacniaczem klasy D o maksymalnej mocy 1300 W i znamionowej 350 W. Wzmacniacz ma wiele ustawień, które pozwalają użytkownikowi dopasować brzmienie do swoich potrzeb. Obudowa subwoofera to skrzynia z otworem, typu Bass Reflex, o wymiarach 503 x 318 x 378 mm. Pasmo przenoszenia wynosi 20–130 Hz.
Pioneer TS-WX300A zapewnia potężne brzmienie basu i jest łatwy w montażu. W zestawie są dołączone potrzebne kable. W membranie wykorzystano mocny, a przy tym lekki kompozyt IMPP (polipropylen formowany ciśnieniowo), co gwarantuje solidne i rytmiczne brzmienie niskich tonów.
Subwoofer Pioneer TS-WX300A jest chwalony za dobry, mocny bas i wygodny, nie za duży rozmiar, a także za dobry stosunek ceny do jakości.
Zestawienie głośników do samochodu zamyka subwoofer – Alpine SBG-1244BP – do rozbudowy zestawu audio. Moc maksymalna tego modelu to aż 800 W. Czyni to z niego prawdziwą gratkę dla fanów potężnego basu. Moc znamionowa to 250 W. W obudowie typu band pass zainstalowano subwoofer SWG-1244 zasilany przez wysokiej jakości okablowanie i terminal głośnikowy.
Akrylowe okienko na górze i z boku skrzyni pozwala zobaczyć wnętrze, a efekt dodatkowo podkreśla niebieskie podświetlenie. Konstrukcja pasmowo-przepustowa (band pass) zabezpiecza głośnik przed uszkodzeniami przez przedmioty przesuwające się w bagażniku. Obudowa ma wymiary 473 x 380 x 314/414 mm (waga sprzętu wraz z opakowaniem jest spora – aż 20 kg).
Model jest już długo na rynku i wciąż cieszy się uznaniem i zainteresowaniem użytkowników, co zawdzięcza głównie bardzo dużej mocy i naprawdę potężnemu brzmieniu.
Najlepsze głośniki do samochodu – podsumowanie
W naszym zestawieniu najlepszych głośników samochodowych znalazły się zarówno zestawy podstawowe, jak i subwoofery, dzięki którym możesz rozbudować system nagłośnienia w aucie. Wśród prezentowanych urządzeń są modele w przystępnych cenach i o łatwym montażu, które pozwalają łatwo poprawić brzmienie samochodowego odtwarzacza czy radia. Są tu też propozycje dla fanów mocnego i wyrazistego brzmienia – subwoofery podkreślające basy i poprawiające ogólne brzmienie muzyki. Te głośniki kosztują więcej, ich zamontowanie wymaga też więcej zachodu – są przeznaczone dla bardziej zaangażowanych miłośników car audio.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!