Akrylowe swetry, wełniane płaszcze, a nawet bawełniane koce wraz z upływem czasu mogą się mechacić. Kosmaty materiał z nieestetycznymi guzkami sprawia, że dotychczas ulubione ubrania wyglądają na mocno zużyte. Pierwszorzędną jakość może im przywrócić maszynka do ubrań. Mała i poręczna golarka do ubrań usuwa delikatnie, ale skutecznie wszystkie włochate kuleczki z powierzchni materiału. Jak wybrać maszynkę do ubrań, która ma najwięcej zalet?
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:- jakie zalety ma golarka do ubrań, |
Korzystne efekty, które dają golarki do ubrań
Golarki do ubrań pozwalają na odświeżenie często noszonych ubrań z materiałów podatnych na mechacenie się. O ile wełniane swetry, kurtki i płaszcze doskonale utrzymują ciepło zimą, o tyle wełna łatwo się kosmaci, wskutek czego materiał wygląda na starszy, niż jest naprawdę.
Miniaturowa maszynka do strzyżenia ubrań, która mieści się w dłoni, usuwa wszelkie włochate kulki i brzydkie supełki powstające na powierzchni tkaniny wskutek tarcia. Golarka do ubrań sprawia, że dotychczas kosmaty materiał staje się gładki, a ubranie wygląda jak zadbane i świeżo zakupione. Regularne czyszczenie tkaniny z guzków utrzymuje ją w bardzo dobrym stanie – golarki są delikatne i nie uszkadzają w żaden sposób materiału.
WSKAZÓWKAMaszynki do ubrań są dostosowane do wszystkich tkanin. Różnice tkwią w regulacji wysokości strzyżenia oraz rozmiarach oczek w nasadce. Siateczka może mieć otworki w tym samym rozmiarze bądź kilku, dzięki czemu golarka zbiera zmechacenia różnej wielkości. |
Jakie są rodzaje maszynek do ubrań?
Maszynki do ubrań dzieli się ze względu na zasilanie:
- Golarką do ubrań na prąd nazywa się maszynkę, która ma ładowalny akumulator, taką jak Eldom GDS4 z lampką kontrolną sygnalizującą jego wyczerpanie. Cenną funkcją tego modelu jest zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, jeśli osłona jest niepoprawnie założona. Jednoczesne ładowanie golarki i korzystanie z niej jest niemożliwe, dlatego trzeba pamiętać o wcześniejszym naładowaniu akumulatora.
- Golarka do tkanin na baterie może być zasilana np. 2 bateriami AA, tak jak Philips GC026/00, której ostrza wykonują do 8800 obrotów na 60 sekund. W zestawie z tym modelem znajduje się osłona do delikatnych tkanin i szczoteczka ułatwiająca czyszczenie golarki po użyciu.
- Golarka do ubrań sieciowa działa wyłącznie podłączona do źródła zasilania. Dzięki temu nie trzeba wymieniać baterii ani martwić się zużywającym się akumulatorem. Z drugiej strony – krótki kabel urządzenia ogranicza zakres ruchów i wybór miejsca do czyszczenia ubrań.
- Uniwersalna jest akumulatorowo-sieciowa golarka do ubrań – opinie naszych klientów wskazują, że warto wybrać maszynkę Eldom GDS5, która pracuje podczas ładowania akumulatora i w trybie bezprzewodowym.
CZY WIESZ, ŻE…Golarki akumulatorowo-sieciowe mogą być ładowane za pomocą kabla USB, który możesz wpiąć do komputera czy powerbanka. |
Ponadto golarki do ubrań różnią się budową. Każdy model jest ergonomiczny, jednak niektóre maszynki można trzymać za uchwyt jak szczotkę (Blaupunkt RLR301), a inne przypominają kształtem żelazko (MPM LR-027-86). Podczas używania obu modeli dłoń wykonuje ruch przypominający prasowanie, jednak jej ułożenie jest minimalnie inne. Wybór zależy od Twojego poczucia komfortu.
Warto zwrócić uwagę również na pojemnik na resztki. Najlepszym rozwiązaniem jest transparentny, jak w MPM LR-027-84, dzięki czemu od razu widzisz poziom jego zapełnienia.
Najlepsza golarka do ubrań według naszych klientów
Najwięcej pozytywnych opinii zebrała wspomniana maszynka MPM LR-027-86 z zasilaniem akumulatorowym. Klienci przyznali sporo dobrych ocen także maszynce do ubrań innej polskiej firmy – Łucznik AT-5246, która ma płynną regulację wielkości strzyżenia. Polecają ją głównie osoby, które wcześniej korzystały z maszynek na baterie. Oba modele pomagają utrzymywać zarówno zimowe, jak i letnie ubrania w doskonałym stanie.