Słuchawki bezprzewodowe takie jak AirPods to nasz codzienny, i to dość cenny, towarzysz. Gdy działają niepoprawnie lub – co gorsza – odmawiają współpracy, jest to bardzo uciążliwe. Dlatego lepiej dbać o nie regularnie, by nie dopuścić do usterek. Przeczytajmy, jak czyścić AirPods.
Jak wyczyścić słuchawki AirPods
Według zaleceń producenta dotyczących tego, jak wyczyścić AirPods, najlepiej jest użyć ściereczki miękkiej i niepylącej, takiej, która nie zostawia nitek czy kłaczków. W wypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy po prostu przetrzeć nią dokładnie słuchawki. Siatki mikrofonu i głośników czyścimy też na sucho – np. bawełnianym wacikiem.
Uwaga! Nie wolno moczyć AirPods ani pozwolić, by do ich wnętrza dostała się ciecz. Słuchawki AirPods nie są wodoszczelne. Nie wolno też używać do czyszczenia słuchawek i etui niczego, co jest twarde, ostre i może je uszkodzić lub zarysować.
Jeśli sytuacja jest poważniejsza i obawiamy się, że nasze słuchawki miały styczność z substancją, która może pozostawić plamy lub spowodować uszkodzenia – jak środek przeciw komarom, perfumy, szampon, krem z filtrem – aby wyczyścić AirPods, najlepiej będzie:
1. Przetrzeć słuchawki ściereczką lekko zwilżoną czystą wodą.
2. Osuszyć je suchą, miękką i niezostawiającą pyłków ściereczką.
3. Odłożyć bez etui, aby słuchawki zupełnie wyschły. Uwaga! Nie wolno używać słuchawek, dopóki nie będą całkowicie suche.
Same końcówki słuchawek możemy – po zdjęciu – opłukać wodą, ale bez żadnych środków czyszczących. Potem dokładnie je osuszamy niepylącą ściereczką (muszą być zupełnie suche, zanim nałożymy je z powrotem na słuchawki).
Jak wyczyścić pudełko od AirPods
Etui słuchawek AirPods również czyścimy miękką, suchą ściereczką, która nie zostawia pyłków. Możemy delikatnie nasączyć ją alkoholem izopropylowym. W takim wypadku musimy dopilnować, by potem etui zupełnie wyschło.
Złącza Lightning oczyszczamy delikatnie suchą, miękką szczoteczką. Nie wolno kłaść niczego na portach ładowania, by uniknąć uszkodzenia styków.
Czy można dezynfekować słuchawki AirPods?
Według zaleceń producenta można użyć ściereczki czy chusteczki nasączonej 70% alkoholem izopropylowym lub 75% alkoholem etylowym lub specjalnych chusteczek dezynfekujących.
Uwaga! Nie wolno nakładać środka dezynfekującego bezpośrednio na słuchawki, szczególnie na siatkę głośnika, ani zanurzać słuchawek w środku czyszczącym. Wilgoć nie może się dostać do ich wnętrza.
Przeczytaj także: