Masażer do twarzy to niewątpliwie jeden z hitów kosmetycznych ostatnich miesięcy. Pobudza krążenie krwi i limfy, sprzyja produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry. Do wyboru są jadeitowe, kwarcowe, z ametystu, a także urządzenia elektryczne.
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ: |
Jak działa masażer do twarzy?
Masażer do twarzy jest stosunkowo prostym i tanim narzędziem kosmetycznym. Efekty jego stosowania widać już po kilku zabiegach. Przede wszystkim chodzi o to, że masażer do twarzy pobudza krążenie krwi i limfy. Zapobiega więc opuchliźnie, zatrzymywaniu wody pod skórą. To jednak nie wszystkie jego zalety. Dzięki regularnym zabiegom wyraźnie poprawia się elastyczność skóry, staje się ona jędrniejsza, a twarz wygląda na wypoczętą. Ważne jest dobranie masażera do twarzy pod kątem potrzeb konkretnej cery. Rollery pomagają bowiem także zmniejszyć widoczność zmarszczek, przeciwdziałają pojawieniu się kolejnych, warto wykorzystać je również w walce z różnego typu niedoskonałościami skóry. Efekty stosowania masażera do twarzy widać jeszcze wyraźniej, jeśli masaż połączy się ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków. Dzięki pobudzeniu pracy komórek skóry roller sprzyja wchłanianiu składników aktywnych zawartych w poszczególnych produktach.
Jak używać masażera do twarzy?
Masażer do twarzy jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze, a ponadto używać go mogą kobiety o każdym typie skóry. Najprostszy jest kamienny masażer do twarzy, wykonany z jadeitu, kwarcu lub ametystu. Masaż wykonuje się od środka twarzy do jej zewnętrznych części. Na rynku znaleźć można również mniejsze rollery, które stosuje się do masażu okolic oczu (Łucznik 101-W,HQ HQ004). Również ten masaż należy wykonywać od środka kącika oka ku jego zewnętrznej stronie, w kierunku ucha. Najlepsze efekty daje połączenie masażu z aplikacją ulubionych kosmetyków. Masaż można uzupełnić poprzez nałożenie na twarz maseczki w płachcie. Szczególnie poleca się natomiast masaż w połączeniu z aplikacją specjalnych olejków do twarzy lub serum przeciwzmarszczkowego.
Rodzaje masażerów do twarzy
Efekty korzystania z masażera do twarzy są tym lepsze, im lepiej dobrany zostanie on do konkretnego typu skóry i jej ewentualnych problemów. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka różnych rollerów:
- Jadeitowy masażer do twarzy – polecany dla skóry wrażliwej ze względu na to, że jest wyjątkowo gładki, dzięki czemu nie podrażnia skóry. Jadeit jest również idealnym masażerem do twarzy na zmarszczki i opuchliznę, ponieważ sam jest uznawany za „kamień młodości”.
- Kwarcowy masażer do twarzy – roller ten zmniejsza obrzęk twarzy, wygładza skórę, pomaga w walce z niedoskonałościami, ponieważ pobudza organizm do oczyszczania się z toksyn. Szczególnie poleca się roller z różowego kwarcu, który sprzyja poprawie owalu twarzy. Kamień ma także właściwości relaksujące i wyciszające.
- Masażer z kryształem górskim – uznaje się, że kamień ten ma silne właściwości oczyszczające. Masażer ten zaleca się więc osobom walczącym z niedoskonałościami skóry i tym, które chcą pozbyć się toksyn z organizmu.
Osobną kategorię stanowią elektryczne masażery do twarzy (Braun Face Beauty SE810, HQ HQ005,Braun FaceSpa Young Beauty). W przypadku ich stosowania nie trzeba martwić się o to, czy masaż jest wykonywany prawidłowo, choć warto zachować kierunek masażu od wnętrza do krawędzi twarzy. Masażer elektryczny jest wyposażony w minutnik, który kontroluje czas, jaki należy poświęcić na masaż konkretnej części twarzy. Dodatkowo tego typu urządzenia wyposażone są w specjalne końcówki. Dzięki temu masażer może być stosowany do oczyszczania twarzy, jej masowania, a także może być stosowany do skóry wrażliwej. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość regulowania stopnia intensywności masażu przez ustawienie określonej prędkości obrotów. Masażer ten jeszcze szczególnie polecany do oczyszczania twarzy. Coraz popularniejsze stają się również urządzenia soniczne.
Masażer do twarzy a urządzenia igłowe
Masażery do twarzy dość często przyjmują również postać urządzeń igłowych, które w dużej mierze nawiązują do bardzo popularnego obecnie w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej zabiegu, jakim jest dermapen. Zabieg ten polega na minimalnym nakłuwaniu naskórka, które ma na celu pobudzenie skóry do odnowy, a jednocześnie zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Urządzenia igłowe to więc domowe masażery do twarzy, które mają stymulować podobny proces, oczywiście w mniejszym zakresie niż zabieg w gabinecie, natomiast producenci obiecują, że regularne stosowanie tego typu praktyk kosmetycznych pozwala zauważalnie poprawić kondycję skóry. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie to nie jest polecane do cery wrażliwej.