Lampa do paznokci jest potrzebna przede wszystkim do wykonania manicure’u hybrydowego. Bez lampy takie pomalowanie paznokci jest po prostu niemożliwe. Tylko działanie lampy gwarantuje trwałość hybrydom. Dzięki lampie lakier nie odpryskuje i jest odporny nawet na działanie detergentów.
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ: |
Lampa do paznokci – jak działa?
Lampa do paznokci to dzisiaj niezastąpiony element wyposażenia salonu kosmetycznego. Furora, jaką od kilku lat robi manicure hybrydowy, a wcześniej robił (stosowany przez niektóre panie nadal) manicure żelowy, jest nie do wykończenia bez działania lampy. Manicure hybrydowy niezwykłą trwałość i elegancki wygląd zawdzięcza połączeniu formuły żelu i tradycyjnego lakieru do paznokci. Malowanie dłoni takim lakierem wymaga jednak utwardzenia płytki w lampie LED lub UV. Dzięki tym urządzeniom lakier błyskawicznie (wystarczy kilkadziesiąt sekund) się utwardza i to na tyle, że przez co najmniej dwa tygodnia nic się z nim nie dzieje. Klientki salonów kosmetycznych pokochały manicure hybrydowy, ponieważ gwarantuje on trwałość przy jednocześnie możliwie naturalnym wyglądzie paznokci, co wiele kobiet sobie bardzo ceni. Odporność na działanie detergentów i to, że paznokcie wyglądają dobrze nawet po domowych porządkach, to jeszcze jeden argument za porzuceniem tradycyjnego malowania paznokci. Aby spełnić wszystkie oczekiwania klientek, kosmetyczki muszą dysponować nie tylko sprawdzonymi, dobrze „układającymi” się na paznokciach, lakierami, lecz także skuteczną, bezawaryjną lampą.
Jaka lampa do paznokci jest najlepsza?
Lampy LED do paznokci mają tak samo wiele zwolenniczek, jak urządzenia UV. Obydwa typy sprawdzają się zarówno w domowym, prywatnym zastosowaniu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Mają swoje wady i zalety. Zanim wybierzesz którąś z nich, warto, abyś odpowiedziała sobie na kilka kluczowych pytań dotyczących stylizacji paznokci. Wybór odpowiedniego rozwiązania ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ nieprawidłowo utwardzony lakier może nie trzymać się dobrze płytki paznokcia, a więc w efekcie – marszczyć się lub odchodzić od płytki płatami.
Jedno z pierwszych pytań dotyczy tego, czy lampa ma być przeznaczona do użytku domowego czy profesjonalnego. Ta druga powinna cechować się jednak większą mocą i wytrzymałością, zdarzać się bowiem może, że będzie pracowała przez 10–12 godzin dziennie. Drugie ważne pytanie to kwestia metody wykonania paznokci. Nie wszystkie lampy nadają się bowiem do paznokci żelowych. Dobór lampy jest szczególnie ważny, gdy chce się robić i „hybrydę”, i „żel”. Pozostałe kwestie to forma lampy do paznokci (tunelowa lub mostek) oraz czas utwardzania płytki.
LED – lampa do paznokci hybrydowych
Lampa LED do paznokci nadaje się do wykonywania manicure’u hybrydowego. Nie sprawdza się natomiast zupełnie przy robieniu paznokci żelowych. Jeśli więc rozważasz zakup urządzenia do salonu, w którym może być wykonywany jeden i drugi rodzaj manicure’u, lepiej postaw na inną lampę. Jeśli natomiast stawiasz wyłącznie na hybrydę, sprzęt bazujący na diodach LED jest doskonałym wyborem, ponieważ lampa cechuje się długą żywotnością i niskim zużyciem energii (co w przypadku częstego użytkowania będzie miało duże znaczenie).
Lampa do paznokci hybrydowych LED wyróżnia się tym, że szybciej od innych sprzętów utwardza lakier. Szybkość schnięcia lakieru zależy oczywiście od mocy urządzenia – do wyboru są lampy o mocy 6, 12, 24, 36 i 48 W. Do profesjonalnego wykorzystania sprawdzają się przede wszystkim lampy LED o mocy 36 i 48 W (np. Oro-Med ORO-SUN UV). Warto uwzględnić również różne poziomy pracy urządzenia (5, 10, 20, 30 sekund) oraz tryb pracy ciągłej. Cennym rozwiązaniem jest czujnik ruchu i obowiązkowy wręcz wentylator.
UV – lampa do paznokci żelowych i hybrydowych
Lampa do paznokci żelowych oparta jest na technologii UV. Warto jednak pamiętać, że sprawdza się ona również przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego. W porównaniu z lampą LED, cechuje się nieco większym poborem energii oraz dłuższym czasem utwardzenia lakieru, natomiast tylko ona pozwala wykonywać dwa typy manicure’u. Na rynku znaleźć można lampy UV o mocy 9, 16 i 36 W. W przypadku tych ostatnich utwardzanie trwa 120 sekund, urządzenia o mocy 18 W suszą lakier do 180 sekund, natomiast te o mocy 9 W nadają się jedynie do użytku prywatnego. W poszczególnych modelach dostępne są również dodatkowe funkcje, takie jak: czujnik ruchu, tryb ciągłej pracy lub timer.