Mały telewizor do kuchni – ranking 2024
Kuchnia to centrum domowego życia, spędzamy w niej sporo czasu. Dlatego wiele osób szuka telewizora, który sprawdzi się jako dodatkowy sprzęt w tym pomieszczeniu. Powinien to być model raczej mały, mniej więcej 32-calowy – w kuchni zwykle nie ma zbyt dużo wolnego miejsca – i taki, który można powiesić na ścianie – bo z reguły tak jest najwygodniej. Oto ranking najchętniej kupowanych modeli, które spełniają te warunki.
Mały telewizor do kuchni – poznaj najlepsze modele!
-
Funkcje smart TV
-
Obsługa głosowego Asystenta Google
-
3 złącza HDMI
-
Telewizor na ścianę lub do postawienia
Na pierwszym miejscu rankingu małych telewizorów do kuchni znalazł się model cieszący się dużym uznaniem użytkowników i jednocześnie kuszący przystępną ceną: Sharp 32FH7EA. Ma ekran wykonany w technologii LED, który wyświetla obraz o jakości jako HD Ready (1366 × 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz.
Jest niewielki, ale zapewnia funkcje smart TV dzięki systemowi Android TV. Daje dostęp do bardzo wielu popularnych aplikacji oraz oczywiście do serwisów streamingowych z filmami, takich jak choćby Disney+, Max, Netflix, Prime Video, a także z muzyką – Spotify i Tidal. Z powodzeniem będzie więc uprzyjemniał czas spędzany w kuchni, na przykład kiedy trzeba gotować coś 40 minut na wolnym ogniu, od czasu do czasu mieszając… System Android TV pozwala też korzystać z głosowego Asystenta Google.
Funkcja Chromecast umożliwia wygodne przesyłanie treści z telefonu czy laptopa na telewizor – bez użycia kabli. Trzy złącza HDMI umożliwiają jednoczesne podłączenie trzech urządzeń, takich jak dekoder, odtwarzacz i konsola.
Sharp 32FH7EA jest smukły i ma elegancki, bezramkowy design. Co ważne, ten telewizor można zamontować na ścianie za pomocą uchwytu VESA 100 × 100 mm.
-
Przystępna cena
-
Wygodny zestaw złączy (3 × HDMI i 2 × USB)
-
Tryb hotelowy
-
Kompaktowe rozmiary
-
Telewizor na ścianę lub do postawienia
-
Brak funkcji smart TV
Drugie miejsce wśród niewielkich telewizorów, które nadają się do kuchni, zajął Sharp 32FA4E. To model w bardzo przystępnej cenie, ale bez funkcji smart TV. Jego 32-calowy ekran LED wyświetla obraz o rozdzielczości HD Ready (1366 x 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Obsługuje technologię Dolby Audio, co umożliwia odbiór cyfrowego dźwięku zgodny z aktualnymi standardami transmisji telewizyjnej. Ma wygodny zestaw złączy. Trzy wejścia HDMI pozwalają na jednoczesne podłączenie na przykład konsoli do gier, odtwarzacza i dekodera, a dwa porty USB – pendrive’ów czy dysków zewnętrznych. Telewizor odbiera telewizje kablową, naziemną i satelitarną (kanały DVB-C, DVB-T/T2, DVB-S/S2). Co ciekawe, ma tryb hotelowy, w ramach którego można zablokować wybrane kanały i ograniczyć głośność. Ten TV można zawiesić na ścianie za pomocą uchwytów VESA 100 × 100 mm.
-
Funkcje smart TV: system Tizen
-
Wysokiej jakości obraz Full HD z obsługą HDR
-
Funkcje udoskonalające obraz
-
Możliwość zawieszenia na ścianie
Trzecie miejsce w rankingu małych telewizorów do kuchni przypadło modelowi Samsung UE32T5302CE. To 32-calowy smart TV z ekranem LED o wyższej rozdzielczości niż dotychczas przedstawione, bo Full HD (1920 × 1080), i z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Wyświetla wyrazisty, precyzyjny i realistyczny obraz. Technologia HDR zwiększa liczbę poziomów jasności, co zapewnia mnóstwo żywych kolorów i dużą szczegółowość nawet w najciemniejszych scenach. Barwy obrazu dodatkowo podkreśla funkcja PurColor. Telewizor potrafi też usuwać z wyświetlanych treści niepożądane szumy, poprawiając ostrość, oraz zwiększać kontrast.
Ten TV korzysta z systemu Tizen, który pozwala wygodnie, pilotem, zarządzać nie tylko wyborem filmów z platform streamingowych, ale także innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi.
-
Funkcje smart TV
-
Wbudowany Chromecast
-
Technologia MEMC zapobiegająca rozmyciom dynamicznych scen
-
Dobrej jakości dźwięk
-
Smukła, bezramkowa konstrukcja
-
TV na ścianę lub do postawienia
Czwarty w zestawieniu najlepszych małych telewizorów do kuchni jest model smart TV z serii Xiaomi TV A 2025 o przekątnej ekranu 32 cale. Zastosowana w nim technologia obrazu to LED. Zapewnia jakość obrazu HD Ready (1366 × 768) i częstotliwość odświeżania 60 Hz. Ten nowy model popularnego producenta cieszy się sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami. Jest to smart TV z dobrze znanym systemem Google TV, który zapewnia intuicyjną, łatwą obsługę i wygodny dostęp do aplikacji z filmami i muzyką online. O wysokiej jakości dźwięku świadczy obsługa technologii Dolby Audio, DTS-X, DTS Virtual. Funkcja Chromecast pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie treści z laptopa czy smartfona na ekranie TV w ramach domowej sieci Wi-Fi. Sprawne działanie urządzenia to zasługa między innymi 4-rdzeniowego procesora A55.
Warto zwrócić uwagę na technologię MEMC (Motion Estimation and Motion Compensation), która uzupełnia klatki filmu w dynamicznych scenach na poziomie milisekund, eliminując rozmycia ruchu, drgania oraz efekt smużenia.
telewizor LED
Xiaomi-
Funkcje smart TV
-
Technologie zapewniające wysoką jakość obrazu: HDR, Bravia Engine
-
Nagrywanie programów na nośniki USB
-
Wbudowany Chromecast
-
Telewizor na ścianę i do postawienia
W zestawieniu najlepszych telewizorów do kuchni na ścianę na piątym miejscu znalazł się Sony KD-32W800P1. Jest to 32-calowy smart TV korzystający z intuicyjnego systemu Android TV. Wyświetla obraz HD Ready (1366 × 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Obsługa technologii HDR zapewnia realizm i szczegółowość wyświetlanych treści. W telewizorze zastosowano cieszącą się dużym uznaniem autorską technologię producenta Bravia Engine, która odpowiada za jakość obrazu (nazwa Bravia pochodzi od: Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture): wysoką rozdzielczość, brak zakłóceń oraz poprawę kolorów i kontrastu.
Sony KD-32W800P1 ma jeszcze dwie warte uwagi funkcje. Po pierwsze, umożliwia nagrywanie programów na nośniki USB (o pojemności do 2 TB). Nagrywanie uruchamia się jednym przyciskiem, a kończy wraz z zakończeniem danego filmu. Po drugie, ma wbudowany Chromecast, a więc pozwala wygodnie korzystać z filmów, gier i aplikacji z urządzeń mobilnych. A do tego dwa złącza HDMI umożliwiają jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń takich jak konsola czy odtwarzacz.
-
Bardzo przystępna cena
-
Kompaktowe rozmiary
-
Możliwość montażu na ścianie
-
Dobry dźwięk dzięki Dolby Audio
-
Tryb hotelowy
-
Wygodny zestaw złączy (3 × HDMI i 2 × USB)
Szósty wśród najlepszych małych telewizorów do kuchni na ścianę jest jeden z dostępnych w ofercie naszego sklepu modeli 24-calowych: Sharp 24FA2E z ekranem LED. Ma bardzo korzystną cenę, ale nie oferuje funkcji smart TV. Pozwala za to wygodnie odbierać programy TV z całego świata: telewizję kablową, satelitarną i naziemną. Wyświetla obraz o jakości określanej jako HD Ready (1366 × 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Dobry dźwięk zapewnia obsługa Dolby Audio. Dzięki dwóm portom USB do tego telewizora można podłączać nośniki, takie jak pendrive czy dysk zewnętrzny, i odtwarzać zapisane na nich filmy i zdjęcia. Są też trzy wejścia HDMI, na przykład dla konsoli, dekodera, odtwarzacza.
Tryb hotelowy umożliwia blokowanie wybranych kanałów i zbyt dużej głośności.
-
Funkcje smart TV
-
Wysokiej jakości obraz
-
Tryb Sztuka, który zamienia TV w obraz
-
Czujnik jasności – umożliwia dostosowywanie obrazu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu
-
Dźwięk Podążający za Obiektem Lite
-
Pilot na energię świetlną
-
TV na ścianę lub do postawienia
Do najlepszych małych telewizorów, które sprawdzą się w kuchni, należy także model z charakterystycznej serii – Samsung The Frame QE32LS03CBU. W jego wypadku określenie „telewizor na ścianę” ma szczególne znaczenie. Urządzenia z linii Samsung The Frame mogą grać rolę obrazów. Mają wymienne ramki i funkcję wyświetlania zdjęć i artystycznych grafik (służy do tego specjalny tryb Sztuka, który działa, gdy TV jest wyłączony).
Samsung The Frame QE32LS03CBU ma 32-calowy ekran QLED z matową powłoką, wyświetlający obraz w wysokiej rozdzielczości – Full HD (1920 × 1080) – oraz z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Technologia Quantum Dot umożliwia wyświetlanie miliarda kolorów.
Jako smart TV opiera się na systemie Tizen, który daje dostęp do ponad 500 aplikacji, w tym VOD, jak Netflix, YouTube, Prime Video, a także pozwala sterować innymi domowymi urządzeniami w ramach aplikacji SmartThings. Dodatkowo ta aplikacja ułatwia wyświetlanie na TV wideo ze smartfona.
Wśród funkcji, na które warto zwrócić uwagę, jest reagujący na oświetlenie w otoczeniu czujnik jasności, który zapewnia optymalną jasność ekranu i odpowiednie nasycenie barw. Na wymienienie zasługuje też funkcja zwiększająca immersję podczas oglądania: Dźwięk Podążający za Obiektem Lite.
Samsung The Frame QE32LS03CBU można powiesić na ścianie (tak, by dokładnie do niej przylegał). Można jednak również skorzystać z dołączonej w zestawie podstawy, która umożliwia ustawienie TV pod kątem, w poziomie lub w pionie. W komplecie jest również pilot na energię świetlną: słoneczną lub pochodzącą ze sztucznego oświetlenia.
-
Funkcje smart TV
-
Obraz Full HD
-
Technologie udoskonalające obraz
-
Dźwięk Dolby Audio
-
Możliwość montażu na ścianie
W rankingu małych telewizorów do kuchni mamy także 32-calowy model Toshiba 32LV3E63DG z ekranem LED. Ten TV również – jak opisany wyżej – wyświetla obraz Full HD (1920 × 1080) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Obsługa standardu HDR10 sprawia, że kolory są bardzo realistyczne i żywe. W tym telewizorze zastosowano również technologie, które poprawiają obraz. TRU Resolution automatycznie, na bieżąco, skaluje treści słabszej jakości i zwiększa ich rozdzielczość, a TRU Micro Dimming zwiększa kontrast.
Za dobry dźwięk odpowiadają głośniki o łącznej mocy 16 watów oraz technologia Dolby Audio. A DTS Virtual:X zapewnia wrażenie wielokanałowego audio.
Jest to smart TV z opracowanym przez producenta systemem Vidaa. Daje on dostęp między innymi do platform streamingowych, jak Netflix, Prime Video, Disney+, YouTube.
Potrójny tuner DVB‑T2/C/S2 pozwala wygodnie oglądać telewizję kablową, satelitarną i naziemną. Jest możliwość nagrywania programów na nośniki USB.
W zestawieniu małych telewizorów dobrych do kuchni mamy także LG 32LQ630B6LA. Jest to TV z 32-calowym ekranem LED, który wyświetla obraz HD Ready (1366 × 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Jako smart TV korzysta z systemu LG webOS. Daje dostęp do popularnych serwisów streamingowych z filmami i muzyką oraz umożliwia sterowanie głosem.
LG 32LQ630B6LA został wyposażony w procesor α5 Gen 5 AI, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizowania wyświetlanych treści. Ten model obsługuje technologię HDR10 Pro, która zapewnia bardzo realistyczny, szczegółowy i kontrastowy obraz. Ma nawet specjalne funkcje dla graczy (Optymalizator gier i Pulpit gry).
-
Przystępna cena
-
Kompaktowe rozmiary
-
Kompaktowe rozmiary
-
Możliwość powieszenia na ścianie
-
Możliwość ładowania w samochodzie
-
Brak funkcji smart TV
Zestawienie małych telewizorów do kuchni zamyka naprawdę niewielki TV, jeden z modeli 19-calowych: Manta 19LHN123D. Ma bardzo przystępną cenę, ekran wykonany w technologii LED i wyświetla obraz o rozdzielczości HD Ready (1366 × 768) z częstotliwością odświeżania 60 Hz. Nie jest to smart TV, ale dzięki tunerowi DVB-T2 HEVC/H.26 5 zapewnia dostęp do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.
Co ciekawe, ten model ma gniazdo 12 V, a w komplecie – przejściówkę, która pozwala ładować go z samochodowej zapalniczki. Ma też niewielkie zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu telewizor Manta 19LHN123D można zabrać na kemping czy na działkę.
Telewizor wyświetla intensywne, wyraziste kolory. Wysoki poziom jasności w połączeniu z głęboką czernią daje w rezultacie wyraźny, realistyczny obraz. Port USB umożliwia podłączenie pendrive’a czy dysku zewnętrznego z filmami i zdjęciami.
Mały telewizor na ścianę do kuchni: jaki wybrać?
Wiele zależy od tego, jak duże jest pomieszczenie, do którego szukamy TV, oraz od tego, jaki budżet zamierzamy przeznaczyć na zakupy. O tym, jak dobrać rozmiar telewizora do wielkości pokoju czy kuchni oraz generalnie, na co zwracać uwagę, wybierając telewizor, przeczytasz w specjalnym poradniku. Najchętniej wybierane mniejsze modele to te o przekątnej ekranu wynoszącej 32 cale. W ich wypadku oferta jest bardzo bogata. I takich właśnie modeli jest najwięcej w naszym rankingu. Można jednak również rozważyć modele 24- i 19-calowe – są mniejsze i tańsze, a mogą się również bardzo dobrze sprawdzić. W końcu w kuchni nie potrzeba kinowych wrażeń, ale raczej urządzenia, które umili domowe prace.
Wśród modeli do 32 cali możemy liczyć na rozdzielczość maksymalnie Full HD, w tym segmencie nie ma 4K. Są jednak zarówno modele smart TV, pozwalające oglądać gorące nowości online, z serwisów streamingowych, jak i zwykle tańsze tradycyjne odbiorniki telewizyjne bez funkcji smart. W tym wypadku warto postawić na rozwiązanie, które jest nam bliższe i z którego wraz z rodziną będziemy chętniej korzystać.
Wszystkie zaprezentowane modele można zarówno powiesić na ścianie, jak i ustawić na podstawce – w zależności od potrzeb.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!