Podgrzewacze do butów to innowacyjne rozwiązanie na zagrożone zmarznięciem stopy. Produkty stanowią domenę nie tylko sportowców dyscyplin zimowych, ale polecane są wszystkim zmarzluchom. W czym tkwi ich sekret? Jak działają i kiedy się sprawdzają mobilne podeszwy z regulacją temperatury na pilota?
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ: |
Podgrzewane wkładki do butów – sekret produktu
Podgrzewane wkładki do butów wyglądem nie odbiegają od innych tego rodzaju akcesoriów, ale stanowią innowacyjne rozwiązanie na zagrożone zmarznięciem stopy. Produkty będą przydatne nie tylko dla sportowców uprawiających dyscypliny zimowe, ale polecane są wszystkim zmarzluchom. Ich specjalna budowa, wyposażona w sieć włókien węglowych, umożliwia równomierne rozprowadzanie emitowanego ciepła z elementu grzewczego po całej podeszwie i zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz obuwia. Podgrzewane wkładki do butów, podnosząc temperaturę stopy, wpływają na poprawę krążenia, zapobiegają odrętwieniu i odmrożeniu ciała. Zapewniają też komfort chodzenia oraz zwiększają czerpanie przyjemności użytkownika z aktywności sportowej i rekreacyjnej.
Dla kogo podgrzewane wkładki do butów?
Na wychłodzenie stóp narażeni są nie tylko amatorzy narciarstwa, alpinistyki zimowej czy snowboardingu, ale również miłośnicy statycznych dyscyplin, takich jak wędkarstwo, myślistwo czy strzelectwo. Ponadto sprawdzą się one u motocyklistów, pracowników budowlanych, fotografów czy osób starszych i niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nierzadko wykorzystywane są przez pracowników ochrony, w akcjach ratowniczych oraz przez żołnierzy na warcie. Zapotrzebowanie na odzież termiczną jest coraz bardziej powszechne, dlatego naprzeciw mu wychodzi GLOVII GW2M 35 – 40 Ogrzewane wkładki do butów z pilotem. Lider w produkcji tekstyliów wykonanych z włókna węglowego w bezpieczny, trwały i wydajny sposób troszczy się o kondycję stóp swoich klientów. Podgrzewane wkładki do butów dzięki emisji fal podczerwonych posiadają właściwości lecznicze, a wydajna bateria zapewnia długi czas grzania. Poza tym zestaw zawiera pilota do zdalnego sterowania temperaturą, a sama wkładka jest dodatkowo profilowana, co poprawia komfort noszenia. Dostępny w rozmiarach 35–40 produkt jest lekki i zabezpieczony pokrowcem. Dla osób wymagających rozmiarów wkładki w zakresie „L”, polecane są termiczne wkładki do butów GLOVII GW2L 41 – 46.
Jak sprawdzają się wkładki podgrzewane?
Wkładki podgrzewane do butów zapewniają optymalny mikroklimat wewnątrz obuwia poprzez wytworzenie odpowiednich warunków termoizolacyjnych z jednoczesną absorpcją wilgoci. Aby wkładka zaczęła działać, należy wyciąć nożyczkami jej krawędzie odpowiednio do rozmiaru stopy i kształtu dna buta. Następnie musimy umieścić ją wewnątrz obuwia przy pomocy zatrzasków, rzepów czy silikonowych taśm zapobiegających przesuwaniu się czy zwijaniu podczas chodzenia. Wśród dostępnych modeli wkładek tego typu, ogrzewanie stopy odbywa się zwykle na bazie dwóch metod:
- akumulatorowej, polegającej na umieszczeniu źródła energii w bucie lub jego bliskim obszarze, np. cholewce, pasku czy nogawce spodni i podłączeniu przewodu grzewczego z wkładką. W dalszym etapie wybiera się, w zależności od potrzeb, stopień ogrzewania stałego lub stymulującego;
- zdalnej, m.in. przez pilota, kształtem przypominającego klucz do samochodu, który zawiera układ czujników i przekaźników, umożliwiający kontakt z wkładką bez zbędnych przewodów. Dużą popularnością cieszy się też metoda smartfonowa. Po włożeniu wkładek grzewczych do buta, należy ustawić temperaturę przy pomocy smartfona, łącząc oba urządzenia przez Bluetooth. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi wkładki mogą również pracować też aktywnego połączenia z telefonem.
Wpływ odzieży termicznej na zadowolenie z aktywności fizycznej
Podgrzewające wkładki do butów stanowią pośredni element pomiędzy odzieżą termiczną (czyli ukierunkowaną na podniesienie komfortu cieplnego) a odzieżą termoizolacyjną, mającą za zadanie utrzymanie ciepła i cyrkulację powietrza. Głównym zadaniem tego typu tekstyliów jest jednoczesne zachowanie możliwie wysokiego poziomu izolacji cieplnej, a także pochłanianie i odprowadzanie zbędnej wilgoci. Odpowiednia temperatura i mikroklimat ciała zmniejszają dolegliwości bólowe, relaksują mięśnie, usprawniają krążenie oraz zwiększają przepływ krwi. Wpływa to na poprawę odżywienia tkanek i tempo metabolizmu, zapobiegając jednocześnie odparzeniom i maceracji skóry.