Ciśnieniomierz naramienny – ranking. Najlepsze modele w 2024 roku
Najlepsze ciśnieniomierze naramienne – poza dokładnymi pomiarami ciśnienia krwi, pulsu i wykrywaniem arytmii – oferują coś więcej. Zapewniają komfort użytkowania. Pracują cicho i delikatnie. Mają dobrą pamięć i są otwarte na nowe technologie. Sprawdź, które modele zostały wyróżnione w naszym rankingu ciśnieniomierzy. To urządzenia cieszące się popularnością wśród klientów RTV EURO AGD i z rekomendacjami ekspertów. Wybierz ciśnieniomierz idealny dla siebie i swojej rodziny.
Najlepsze ciśnieniomierze – top 7
-
Łagodne nadmuchiwanie
-
Wykrywanie arytmii
-
Tryb dwóch użytkowników
-
2 × 60 zapamiętanych pomiarów
-
2 rozmiary mankietów
-
Łatwy odczyt
-
Aplikacja Braun Healthy Heart
-
Solidne wykonanie
-
Automatyczne wyłączanie po 1 min bezczynności
Ranking ciśnieniomierzy naramiennych otwiera Braun ExactFIT 5 Connect BUA6350. To model z klinicznie potwierdzoną dokładnością pomiarów. Inteligentny i bardzo prosty w obsłudze. Poza funkcją mierzenia ciśnienia tętniczego krwi i pulsu ma też opcję wykrywania nieregularnego rytmu serca. Wyniki natychmiast pokazuje na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD. A ich interpretację ułatwia za pomocą wskaźnika kolorów (zieleń oznacza ciśnienie prawidłowe, żółty – lekko podwyższone, pomarańczowy – umiarkowane nadciśnienie, czerwony – ciężkie nadciśnienie). Potrafi też wyliczać średnią pomiarów z tygodnia, doby czy konkretnej pory dnia. Poza tym umożliwia ustawienie trybów dwóch użytkowników i zapis dla każdego z nich 60 ostatnich pomiarów (włącznie z datą i godziną).
Producent wyposażył go w dwa mankiety – o obwodzie standardowym (22–32 cm) i większym (32–42 cm). Dzięki technologii łagodnego nadmuchiwania rękawa urządzenie jest przyjazne w użytkowaniu, idealne zwłaszcza dla osób starszych, z nadwrażliwością skóry oraz dzieci.
Najlepszy ciśnieniomierz wyróżnia się modułem Bluetooth, za pomocą którego połączysz go z aplikacją Braun Healthy Heart. Warto to zrobić, by móc potem na smartfonie lub tablecie monitorować pracę serca lub udostępniać wyniki lekarzowi.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Braun-
Dokładność pomiaru – ok. 3 mmHg
-
Łączność Bluetooth i Wi-Fi
-
Elastyczny mankiet
-
Regulacja mankietu: 22–42 cm
-
Wyrób medyczny
-
Pamięć wszystkich pomiarów, 8 profili użytkowników
-
Mocny akumulator
-
Kompaktowe wymiary i waga
-
Cena
Drugie miejsce w rankingu ciśnieniomierzy naramiennych zajmuje francuski model Withings BPM Connect, który równie dobrze mógłby otwierać nasze zestawienie. Jego dalsza pozycja wynika z dość wysokiej ceny – adekwatnej do parametrów sprzętu i komfortu użytkowania. Ciśnieniomierz jest lekki i poręczny (waży tylko 228 g), a regulacja jego mankietu obejmuje 22–42 cm. Co ważne, mankiet cechuje elastyczność – po zwinięciu zajmuje mało miejsca w szufladzie lub torbie.
Withings BPM Connect wygląda jak gadżet, a nie wyrób medyczny. Nie ma ekranu z pulsującą ikonką serca, która u niektórych osób wywołuje tzw. syndrom białego fartucha i niepotrzebny wzrost ciśnienia krwi. Tu pulsują jedynie dyskretne kropki – diody LED. Wynik, a nawet imię użytkownika również wyświetlają się w tej formie. W jaki sposób możesz wpisać imię w ciśnieniomierzu? Przez kompatybilną z nim aplikację w smartfonie, do której trafiają też wszystkie zapisy z ciśnieniomierza. Aplikacja umożliwia prowadzenie nawet ośmiu profili użytkowników.
Zaletą sprzętu jest również wydajny akumulator. Pozwala on nawet na sześć miesięcy pracy bez ładowania.
-
Technologia 3 generacji G3 MWI
-
Wykrywanie arytmii
-
Pamięć: 60 pomiarów
-
Niebieski wyświetlacz
-
Kompaktowe wymiary
-
Wyrób medyczny
-
Automatyczne wyłączanie po 2 min
-
Dobry stosunek jakości do ceny
Trzeci najlepszy ciśnieniomierz – model Tech-Med TMA-20 Smart – wykorzystuje zaawansowaną technologię 3. generacji G3 MWI (Measuring While Inflating), która umożliwia dokonywanie pomiarów już podczas pompowania mankietu. Pracuje szybko i cicho. To wyrób medyczny, do mierzenia ciśnienia krwi zgodnie z normami WHO. Wskazuje też wartość tętna, alarmuje w przypadku wykrycia nieregularnej pracy serca. Charakteryzuje go wysoka precyzja działania potwierdzona badaniami klinicznymi (margines błędu: ok. 5% dla pomiaru tętna i ok. 3 mmHg dla ciśnienia tętniczego).
Jest nieduży i poręczny, z mankietem na ramię o standardowym obwodzie (od 22 do 33 cm). Uwagę przyciąga jego cyfrowy wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem – czytelny w dzień i w nocy.
Tech-Med TMA-20 Smart trafił do rankingu ciśnieniomierzy również ze względu na dobrą pamięć – urządzenie jest bowiem w stanie zarejestrować 60 ostatnich pomiarów wraz z datą i godziną. Brawa należą się mu też za atrakcyjną cenę adekwatną do jakości oraz oszczędzanie baterii (gdy zapomnisz go wyłączyć, sam to zrobi po 2 min).
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Tech-Med-
Technologia MAC
-
Duży podświetlany ekran
-
Wykrywanie arytmii
-
Tryb dwóch użytkowników
-
2 × 120 zapamiętanych pomiarów
-
Mankiet z dużą regulacją obwodu
-
Zasilanie stałe lub na baterie
-
Automatyczne wyłączanie po 3 min bezczynności
Kolejny laureat rankingu ciśnieniomierzy naramiennych to Tech-Med TMA-INTEL 9. Model może się pochwalić pracą w technologii MAC (Measuring Advanced Control), za którą kryją się dwa automatyczne pomiary jeden po drugim – gwarancja bardzo dokładnego odczytu. Urządzenie analizuje sygnały tętna, wyciąga z nich średnią, a jeśli różnice są zbyt duże, wykonuje trzeci pomiar. Oczywiście pozwala też na pojedyncze badanie w standardowy sposób. Precyzyjnie mierzy ciśnienie tętnicze krwi i puls – według klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia. Wyświetla też komunikat o wykryciu arytmii.
Ciśnieniomierz cechuje duży podświetlany wyświetlacz cyfrowy (o wym. 6,8 × 7,6 cm), który pokazuje czytelne wyniki. Ma też uniwersalny mankiet o szerokim zakresie obwodu – od 22 do 42 cm. Bez problemu obejmie więc zarówno dorosłe umięśnione, jak i dziecięce ramię.
Czwarty najlepszy ciśnieniomierz przechowuje w pamięci 2 × 120 wyników pomiarów (z datą i godziną). Świetnie się nadaje do analizowania ciśnienia i rytmu serca na przestrzeni tygodni czy nawet miesięcy. Atutem sprzętu są również dwa rodzaje zasilania – za pomocą 4 baterii AA i zasilacza USB.
ciśnieniomierz naramienny automatyczny
Tech-Med-
Technologia Intellisense
-
30 zapamiętanych pomiarów
-
Wykrywanie arytmii
-
Duży, czytelny wyświetlacz LCD
-
Moduł Bluetooth
-
Aplikacja Omron Connect
-
Gwarancja – 60 mies.
Czy są tu osoby, które poszukują trwałego, dokładnego i wyjątkowo prostego w obsłudze ciśnieniomierza naramiennego? Ranking poleca wam Omron M2 Intelli IT. To urządzenie, które spełnia normy kliniczne, wykonuje pomiary ciśnienia z niewielkim marginesem błędu (mniej więcej 3 mmHg) i ma aż 60-miesięczną gwarancję producencką. Zapewnia wiarygodne odczyty w warunkach domowych.
Wystarczy nałożyć mankiet na ramię, nacisnąć przycisk startu, a urządzenie zajmuje się resztą. Zastosowana w nim technologia Intellisense automatycznie dostosowuje ciśnienie w mankiecie, co znacznie poprawia komfort, szybkość i dokładność pomiaru. Jeżeli ciśnieniomierz wykryje twój ruch lub inne błędy techniczne, od razu o tym powiadamia odpowiednim komunikatem graficznym. Wynik wyświetla na dużym i bardzo czytelnym ekranie LCD (zaprojektowanym z myślą m.in. o osobach starszych).
Omron M2 Intelli IT oferuje standardową długość mankietu o zakresie regulacji 22–32 cm. Mierzy ciśnienie krwi i puls, wykrywa arytmię. Zapisuje w pamięci maksymalnie 30 ostatnich pomiarów.
Atutem sprzętu jest wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia łączność z aplikacją mobilną Omron connect w smartfonie. Zastanawiasz się, po co ci aplikacja? Aby mieć łatwiejszy dostęp do swoich danych zdrowotnych, móc je analizować lub udostępnić lekarzowi.
-
Wyrób medyczny
-
Kompaktowe wymiary
-
Duży wyświetlacz LCD
-
Wykrywanie arytmii
-
Pamięć: 90 pomiarów
-
Dobry stosunek jakości do ceny
-
Automatyczne wyłączanie po 1 min
Na szóstą lokatę w naszym zestawieniu trafia Raven ECI003. Klienci chwalą ten model zwłaszcza za dokładność pomiarów, łatwą obsługę i niezawodność. Ciśnienie mierzy z niewielkim marginesem błędu 3 mmHg, natomiast tętno – z marginesem ok. 5%. Jest też czuły na zaburzenia rytmu pracy serca – wykrywa je i natychmiast sygnalizuje za pomocą odpowiedniej ikonki. Ma duży i czytelny wyświetlacz LCD ze wskaźnikiem ułatwiającym interpretację wyników.
Potrzebuje tylko trzech przycisków do obsługi: SET (ustawienia), ON/OFF (włącznik, wyłącznik) oraz MEM (pamięć). Zapamiętuje aż 90 ostatnich wyników. W trybie MEM (przegląd zapisanych pomiarów) wyświetla w pierwszej kolejności średnią z trzech ostatnich badań. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można lepiej obserwować swój organizm pod kątem ciśnienia tętniczego krwi.
Dodatkowe punkty w rankingu ciśnieniomierzy przyznajemy modelowi Raven ECI003 za małą wagę (380 g bez baterii) i etui – atrybuty urządzenia przenośnego, które można zabrać ze sobą na wyjazd. Plusy należą się mu również za atrakcyjną cenę idącą w parze z dobrą jakością, a także za możliwość podłączenia zasilacza sieciowego.
-
Duży i wyraźny wyświetlacz LCD
-
Produkt medyczny
-
Praktyczne etui
-
Automatyczne wyłączanie
-
Przystępna cena
Siódme miejsce w rankingu ciśnieniomierzy zajął model Vesta EBPM01. Solidnie wykonany, prosty w obsłudze i gwarantujący precyzyjne pomiary – tak można opisać go w wielkim skrócie. A szerzej? Urządzenie spełnia wymogi produktu medycznego. Jego atutem jest duży wyświetlacz LCD, który – poza parametrami ciśnienia tętniczego krwi – wskazuje m.in. puls i czas. O tym, czy ciśnienie jest w normie, informuje specjalny wskaźnik wyświetlany przy trójkolorowym pasku po lewej stronie ekranu. Idealny sprzęt zwłaszcza dla osób starszych.
W porównaniu z konkurencją Vesta EBPM01 ma bardzo pojemną pamięć wewnętrzną. Przechowuje aż 90 ostatnich zapisów. Pozwala w ten sposób lepiej monitorować pracę serca i szybciej wykrywać ewentualne nieprawidłowości.
Kolejny najlepszy ciśnieniomierz naramienny został wyposażony w mocny i jednocześnie czuły mankiet z instrukcją obsługi. Na próżno szukać w tym urządzeniu nowoczesnych technologii typu łączność Bluetooth (nieczęsto używana przez seniorów). Urządzenie broni się niezawodnością, przystępną ceną oraz takimi udogodnieniami, jak wskaźnik poziomu naładowania baterii. Jego przechowywanie i transport ułatwia praktyczne etui z uchwytem.
Ranking ciśnieniomierzy – podsumowanie
Bez względu na wiek i stan zdrowia domowników dobry ciśnieniomierz naramienny – tak jak termometr czy waga – powinien się znaleźć w każdym domu. To małe urządzenie ułatwia diagnostykę wielu chorób, głównie kardiologicznych – arytmii, nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego. Ale nie tylko. Jest pomocne także podczas szukania przyczyn migren, zaburzeń widzenia, obrzęków czy bezsenności.
Przed zakupem najlepszego ciśnieniomierza warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest produktem medycznym, ma odpowiednie certyfikaty i był testowany klinicznie. Od jego budowy i zastosowanych technologii zależy bowiem dokładność pomiarów. Dopuszczalny margines błędu podczas mierzenia ciśnienia tętniczego krwi powinien wynosić 3 mmHg, natomiast tętna – ok. 5%. Warto się też upewnić (czytając kartę produktu lub instrukcję obsługi), czy interpretacja wyników podawana przez urządzenie jest zgodna z klasyfikacją WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Dobrze, by twój nowy ciśnieniomierz naramienny wskazywał nie tylko ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, ale też puls i ewentualne anomalie rytmu bicia serca. Wyniki najlepiej niech wyświetla na dużym, czytelnym, podświetlanym ekranie LCD.
Jeśli chcesz korzystać z urządzenia bardzo często, nawet codziennie, i prowadzić analizę pomiarów, wybierz model z dużą pamięcią wewnętrzną. Niektóre ciśnieniomierze rejestrują nawet 240 zapisów (po 120 na użytkownika). Decydując się na urządzenie z Bluetooth, możesz sparować ciśnieniomierz z telefonem lub tabletem. I za ich pomocą – w odpowiedniej aplikacji – przeprowadzić głębszą analizę parametrów lub przesłać wyniki do gabinetu lekarskiego.
Nie znosisz ucisku w trakcie pompowania mankietu? Zdecyduj się na ciśnieniomierz z technologią łagodnego nadmuchiwania. Zwróć także uwagę na obwód mankietu. Standard to 22–33 cm. Potrzebujesz większego? Na rynku znajdziesz również urządzenia z mankietem o obwodzie 42 cm.
Ostatnia kwestia – zasilanie. Większość ciśnieniomierzy wymaga baterii typu AA lub AAA. Dostępne są jednak też urządzenia z zasilaczem USB.
Zobacz także:
Ranking termometrów bezdotykowych
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!