Ranking gofrownic – najlepsze gofrownice w tym roku!
Słodkie, wytrawne, belgijskie albo takie, które przypominają o wakacjach spędzonych nad morzem. Gofry, bo o nich mowa, można z powodzeniem przygotować w domu, a kluczem do ich doskonałego smaku jest nie tylko sprawdzony przepis, ale także odpowiednie urządzenie. Właśnie dlatego powstał nasz ranking gofrownic, w którym zebraliśmy najchętniej wybierane modele. Sprawdź, które gofrownice zasłużyły na uznanie klientów naszego sklepu.
Najlepsze gofrownice
-
Cena
-
Moc 1400 W
-
Regulacja temperatury
-
Nienagrzewający się uchwyt
-
Automatyczne wyłączanie
-
Lampki kontrolne
-
Nieprzywierająca powłoka
Najlepszą gofrownicą w rankingu okazał się model Raven EG004BX w bardzo atrakcyjnej cenie. To zdecydowany faworyt tego zestawienia. Długa listę zalet rozpoczyna imponująca moc 1400 W, dzięki której urządzenie szybko się nagrzewa, a gofry potrzebują mniej czasu, żeby osiągnąć odpowiedni stopień wypieczenia. Idealny efekt łatwiej uzyskać za sprawą regulacji temperatury i możliwości ustawienia jednego z trzech poziomów wypiekania – low, middle, max.
Na uwagę z pewnością zasługuje duży, nienagrzewający się uchwyt, który minimalizuje ryzyko oparzenia i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Pomyślano również o automatycznym wyłączeniu sprzętu w sytuacji, gdy temperatura będzie zbyt wysoka. Poza tym nie zabrakło kolorowych diod – czerwonej i zielonej, których podświetlenie jest wskazówką, czy urządzenie jest włączone i gotowe do pieczenia gofrów.
-
Moc 1300 W
-
Przystosowanie do pracy ciągłej
-
Solidna konstrukcja
-
Możliwość otwarcia pokrywy pod kątem 180°
-
Nieprzywierająca powłoka
-
Brak kontrolek
-
Brak regulacji temperatury
Drugie miejsce należy do gofrownicy Dezal 301.4, dostępnej w kilku kolorach. Urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej, więc doskonale sprawdzi się w domach, w których jest wielu miłośników gorących gofrów, albo w małych lokalach gastronomicznych.
Gofrownica ma dużą moc 1300 W i osiąga temperaturę roboczą około 195°C. Czas nagrzewania wynosi do 5 minut, co pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy. Aluminiowe płyty grzewcze pokryte są powłoką greblon, która zapobiega przywieraniu ciasta. To sprawia, że gofry łatwo wyjąć, a czyszczenie urządzenia jest bardzo proste.
W gofrownicy można upiec dwa gofry jednocześnie, każdy o wymiarach 10 × 15 cm i wysokości około 1,5–1,8 cm.
Klasyczną rączkę zastąpiono dwoma izolowanymi uchwytami, które ułatwiają otwieranie urządzenia i zmniejszają ryzyko poparzenia. A skoro mowa o otwieraniu, to warto zaznaczyć, że pokrywa otwiera się pod kątem do 180°, więc można położyć ją na blacie i wygodnie nalać kolejną porcję ciasta bez obaw, że rozgrzana płyta spadnie na dłoń.
-
Ceramiczna powłoka
-
Wyjmowane płyty
-
Możliwość przechowywania w pionie
-
Miejsce na przewód
-
Uchylna pokrywa
-
Kontrolki
-
Brak regulacji temperatury
Ostatnie miejsce na podium należy do gofrownicy Breville DuraCeramic VST072. Mimo mniejszej niż we wcześniej wymienionych modelach mocy 850 W sprzęt radzi sobie doskonale z wypiekaniem gofrów, co potwierdzają opinie użytkowników.
Czym więc wyróżnia się to urządzenie, że należy się mu tak wysokie miejsce wśród najlepszych gofrownic? Znakomite rezultaty pieczenia są w dużej mierze zasługą wyjątkowej powłoki DuraCeramic, która szybciej przekazuje ciepło i pozwala skrócić czas wypiekania gofrów nawet o 20%. Jest ona, jak zapewnia producent, nawet czterokrotnie trwalsza niż tradycyjne powłoki nieprzywierające. Odporność na zarysowania to jeden z elementów, które wpływają na trwałość urządzenia.
Idealnie wyrośnięte, puszyste gofry są również zasługą uchylnej pokrywy górnej, która delikatnie podnosi się wraz z wyrastaniem ciasta.
Gofrownica ma wyjmowane płyty, co jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie ich w czystości. Można również dokupić wkłady do opiekania kanapek i zyskać kolejne zastosowanie dla sprzętu.
Warto zwrócić też uwagę na możliwość przechowywania urządzenia w pionie, którą ułatwiają nóżki umieszczone z boku, schowek na kabel oraz kontrolki, których podświetlenie informuje o gotowości gofrownicy do pracy.
-
Moc 1300 W
-
Nieprzywierająca powłoka płyt
-
Głębokie płyty
-
Nienagrzewające się uchwyty
-
Włącznik/Wyłącznik zasilania
-
Lampka kontrolna
-
Przystosowanie do pracy ciągłej
-
Brak regulacji temperatury
Tuż za podium znalazł się kolejny model marki Dezal – 301.5 LW o mocy 1300 W. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie różni się od swojego poprzednika, to jednak zaszły w nim pewne istotne zmiany. Chodzi o lampki kontrolne, które zostały umieszczone na spodniej części obudowy, oraz włącznik/wyłącznik zasilania.
Różnica dotyczy również głębokości płyt. Upieczone w tym modelu gofry mogą mieć grubość ok. 2 cm, dzięki czemu można ułożyć na nich więcej dodatków. Jeżeli to właśnie głębokość kratki jest dla ciebie istotna, to warto się również przyjrzeć nieco prostszemu modelowi (bez włącznika i diod) – Dezal 301.5 albo Dezal 301.7, w którym wypieczesz jeszcze większe gofry o grubości do 2,5 cm.
Urządzenie może pracować w trybie ciągłym, więc sprawdzi się nie tylko w domu, ale też w małym pensjonacie czy lokalu gastronomicznym.
Czas nagrzewania wynosi 5 minut, a po ok. 3,5 minuty gofry są upieczone. Nieprzywierająca powłoka zapobiega przyklejaniu się ciasta do ich powierzchni, co jeszcze bardziej przyspiesza pracę.
Piątka to kolejny model marki Raven. Urządzenie Raven EG002BX ma nieco niższą moc 1000 W, ale według użytkowników sprzęt szybko się nagrzewa, a upieczone w nim gofry są chrupiące.
Na prostym panelu sterowania znajdują się dwie diody – czerwona i zielona, które informują kolejno o tym, że gofrownica jest włączona oraz gotowa do pracy. Drugim przydatnym elementem jest pokrętło, dzięki któremu można regulować temperaturę i tym samym wybrać stopień wypieczenia ciasta.
W gofrownicy możliwe jest przygotowanie dwóch prostokątnych gofrów naraz, a dzięki nieprzywierającej powłoce wyjęcie wypieczonych wafli nie stanowi problemu (tak samo jak wyczyszczenie urządzenia). Za sprawą wygodnego uchwytu podniesienie pokrywy jest bardzo proste.
Dobra gofrownica w jeszcze lepszej cenie – tak można podsumować opis tej propozycji od Ravena.
-
Cena
-
Moc 1200 W
-
Lampki kontrolne
-
Nieprzywierająca powłoka płyt
-
7-stopniowa regulacja poziomu wypieczenia
-
Rowki na nadmiar ciasta
-
Blokada przed przypadkowym otwarciem
Produkty marki Raven całkowicie zdominowały nasz ranking najlepszych gofrownic. Na pozycję szóstą wskoczył kolejny model w przystępnej cenie – Raven EG007. Zacznijmy od mocy, która wynosi 1200 W, a więc całkiem sporo. Kontrolki? Są! Jedna (czerwona) tradycyjnie informuje o tym, że urządzenie jest podłączone do prądu, a zapalenie się drugiej (zielonej) oznacza, że gofrownica osiągnęła odpowiednią temperaturę.
Nieprzywierającą powłokę płyt można uznać za standard, ale na pewno nie można w ten sposób określić siedmiostopniowej regulacji intensywności wypieczenia – za pomocą pokrętła można wybrać jedną z wartości i przygotować tak mocno wypieczone wafle, na jakie mamy ochotę.
Oryginalnym, ale jakże przydatnym rozwiązaniem są rowki, w których zbiera się nadmiar ciasta, co zapobiega rozlewaniu się masy na boki urządzenia.
Nienagrzewający się uchwyt i specjalna blokada, która nie pozwala na przypadkowe otwarcie urządzenia w trakcie pieczenia, zwiększają bezpieczeństwo.
-
Cena
-
Moc 1600 W
-
Głębokie płyty
-
Nieprzywierająca powłoka
-
Regulacja temperatury
-
Lampki kontrolne
-
Miejsce na przewód
Model MPM MGO-41/C, jest siódmą najlepszą gofrownicą w naszym sklepie. Najpierw moc, która w przypadku tego urządzenia osiągnęła imponującą wartość 1600 W. To gwarancja bardzo szybkiego nagrzewania się sprzętu, a co za tym idzie – gotowości do pracy. Kolejną zaletą są pokryte nieprzywierającą powłoką płyty, w których można upiec dwa gofry o wymiarach 14,3 × 8,6 × 2,2 cm. Dzięki większej niż standardowa głębokości można upiec grubsze i bardziej puszyste wafle z większą ilością miejsca na dodatki.
Żeby dać użytkownikowi jeszcze lepszą kontrolę nad stopniem wypieczenia ciasta, producent nie zapomniał o prostej regulacji temperatury, którą można ustawić za pomocą pokrętła.
Po bokach pokrętła są dwie diody – czerwona i zielona, dzięki którym wiadomo czy urządzenie jest włączone oraz czy płyty osiągnęły już odpowiednią temperaturę. To rozwiązanie, tak samo jak duży, nienagrzewający się uchwyt, zwiększa bezpieczeństwo.
A po skończonej pracy możesz odstawić urządzenie do szafki – dzięki miejscu na przewód sieciowy na spodzie gofrownicy łatwiej znajdziesz przestrzeń na półce i unikniesz plączącego się kabla.
Na koniec jeszcze jedna istotna informacja – pomimo tak wielu udogodnień zastosowanych w tym modelu gofrownica ma naprawdę dobrą cenę.
-
Cena
-
Lampki kontrolne
-
Nieprzywierająca powłoka płyt
-
Niewielkie wymiary
-
Brak regulacji temperatury
-
Niska moc
Ósma najlepsza gofrownica to najtańszy model w rankingu – Raven EG006. Sprzęt kusi niską ceną, nie kosztuje bowiem nawet 60 zł. Dla kogoś, kto gofry będzie piekł sporadycznie, jest to na pewno godna rozważenia opcja. Jednocześnie można przygotować dwa kwadratowe wafle.
Urządzenie ma moc 700 W, płyty są pokryte nieprzywierającą powłoką, a o gotowości do pracy dowiesz się dzięki lampkom kontrolnym, znajdującym się na górnej części obudowy. Opinie użytkowników potwierdzają, że sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości, a dzięki niewielkim wymiarom nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do jego przechowywania.
-
Moc 1200 W
-
Nieprzywierająca powłoka płyt
-
Regulacja temperatury
-
Lampki kontrolne
-
Możliwość przechowywania w pionie
-
Nienagrzewający się uchwyt
Przedostatnie miejsce w rankingu gofrownic zajmuje urządzenie Zelmer ZWM0012 z regulacją temperatury. Moc 1200 W odpowiada za szybkie nagrzewanie się sprzętu i dobrze wypieczone gofry o wymiarach 8,5 × 14,5 cm.
Nieprzywierająca powłoka pokrywająca płytki zapobiega przyklejaniu się ciasta. Łatwo jest też utrzymać je w czystości. Stopień wypieczenia można ustawić za pomocą pokrętła, które pozwala regulować temperaturę pieczenia.
Lampki kontrolne oraz duży uchwyt zwiększają bezpieczeństwo i komfort korzystania z urządzenia. Ponieważ gofrownica jest przystosowana do przechowywania w pionie, można wstawić ją do szafki, gdy akurat nie jest potrzebna.
A na końcu – Sencor SWF 1010BK. Od razu widać, że gofrownica różni się kształtem, bo w przeciwieństwie do wyżej opisanych modeli jest okrągła. Inny jest też kształt wypiekanych w niej wafli, ponieważ przeznaczona jest do przygotowania pięciu gofrów w kształcie serc.
Moc 1000 W w połączeniu z płytami pokrytymi nieprzywierającą powłoką gwarantuje znakomite rezultaty pieczenia. Intensywność podgrzewania można regulować przy użyciu suwaka, który znajduje się w dolnej części obudowy, a o tym, czy sprzęt jest gotowy do pracy, dadzą znać lampki kontrolne – standardowo: czerwona i zielona.
Niewielkie rozmiary oraz haczyki na kabel ułatwiają przechowywanie urządzenia (również w pionie).
Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie gofrownicy?
Chociaż wszystko zależy od potrzeb użytkownika oraz zasobności jego portfela, jest kilka kluczowych parametrów, którym należy się przyjrzeć przed zakupem urządzenia. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając gofrownicę? Przede wszystkim moc – im większa, tym szybciej sprzęt się nagrzewa, a wypiekane gofry są bardziej chrupiące z zewnątrz i puszyste w środku.
Kolejna sprawa to materiał, z którego wykonane są płyty grzewcze. Nieprzywierająca powłoka, np. teflonowa albo ceramiczna, sprawdzi się doskonale. Zapobiega przyklejaniu się ciasta, ułatwia czyszczenie i zwiększa trwałość urządzenia.
Następnym elementem, który może się okazać istotny, jest liczba gofrów, które można przygotować jednocześnie. Standardowo płyty przeznaczone są do pieczenia dwóch gofrów, ale są również takie sprzęty, w których zrobisz cztery, a nawet więcej wafli naraz. Grubość wypieków też może się różnić, dlatego warto zainteresować się głębokością płyt.
Ponieważ gofrownice nagrzewają się do wysokich temperatur, producenci dbają o zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Częstym rozwiązaniem są nienagrzewający się uchwyt, antypoślizgowe nóżki i lampki kontrolne, informujące o tym, że urządzenie jest włączone albo odpowiednio rozgrzane.
A jeżeli chcesz mieć jeszcze lepszą kontrolę nad intensywnością wypieczenia ciasta, może cię zainteresować gofrownica z regulacją temperatury.
Jaka jest najlepsza gofrownica?
Urządzenia, które umieściliśmy w top 10 najlepszych gofrownic, to sprzęty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów naszego sklepu i wyróżniają zastosowanymi w nich rozwiązaniami. Dzięki dużej rozpiętości cenowej każdy znajdzie model, który sprosta wymaganiom domowników, dopasowany do potrzeb czy częstotliwości używania.
Wszystkie modele w naszym zestawieniu mają płyty pokryte nieprzywierającą powłoką, część z nich wyróżnia się opcją regulowania temperatury, większość wyposażono w lampki kontrolne.
Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem innych niewielkich sprzętów, które pomogą ci urozmaicić posiłki i przyspieszyć ich przygotowywanie, być może zainteresują cię ranking opiekaczy do kanapek albo ranking grilli elektrycznych.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!