Ranking maszyn do szycia dla początkujących i zaawansowanych
Najlepsze maszyny do szycia mają regulację prędkości szycia i docisku stopki. Ułatwiają nawlekanie igły, obcinanie nici, przyszywanie guzików, cerowanie, haftowanie. Potrafią szyć wstecz, płynnie regulować gęstość oraz szerokość ściegu. Są mocne i poręczne. Reagują na ustawienia mechaniczne albo elektroniczne. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z krawiectwem, czy też jesteś już na wyższym poziomie wtajemniczenia, nasz ranking pomoże ci wybrać idealne urządzenie do szycia kreatywnego i naprawczego.
Najlepsze maszyny do szycia
-
Półautomatyczne nawlekanie igły
-
Szycie wsteczne
-
Płynna regulacja długości ściegu
-
23 rodzaje ściegów
-
Podwójna igła
-
Chwytacz rotacyjny
-
Bezstopniowa regulacja naprężenia górnej nici
-
Zatrzaskowe mocowanie stopek Matic
-
Zintegrowane oświetlenie LED
-
Solidny korpus z metalu
-
Cicha praca
-
Schowek z akcesoriami
Nasz ranking maszyn do szycia wygrywa urządzenie amerykańskiego producenta Singer 3333 – proste w obsłudze, solidne, bogato wyposażone. Idealne zarówno do nauki szycia, jak i wykonywania bardziej zaawansowanych prac krawieckich. Dzięki wbudowanemu nawlekaczowi igły umieszczenie nici w oczku trwa tu zaledwie sekundę. Nerwów oszczędza też system odgórnego wkładania szpulki. Bezstopniowa regulacja naprężenia górnej nici ułatwia obsługę maszyny i pozwala się skoncentrować na tym co najważniejsze, czyli na szyciu. Zmianę stopek usprawnia system Matic (mechanizm mocowania zatrzaskowego). A mocne i estetyczne zakończenie ściegu – przycisk szycia wstecznego.
Najlepsza maszyna do szycia oferuje 23 typy popularnych ściegów (rozciągliwych, krytych, ozdobnych, overlockowych). Świetnie sobie radzi ze zszywaniem oraz wykańczaniem różnych rodzajów tkanin – tiulu, bawełny, dżinsu, płótna itd. Może się pochwalić płynną regulacją długości ściegu do 4 mm oraz szerokości ściegów zygzakowych. Perfekcyjnie obsługuje 4-stopniowy system obszywania dziurek na guziki oraz podwójne igły.
Za sprawą chwytacza rotacyjnego pracuje cicho i sprawnie. Ma wbudowaną diodę LED, która dobrze rozświetla miejsce pracy. Brawa należą jej się także za staranne wykonanie, trwałość (na uwagę zasługuje zwłaszcza korpus z metalu) oraz bogate wyposażenie. Wraz z maszyną Singer 3333 w pokrowcu otrzymasz jeszcze m.in. komplet igieł, trzy szpulki, nożyk do dziurek, wkrętak, pędzelek, prowadnik do pikowania, cztery stopki.
-
36 programów szycia
-
Chwytacz wahadłowy
-
Automatyczne nawlekanie igły
-
Możliwość zastosowania podwójnej igły
-
Płynna regulacja zmiany pozycji igły
-
Regulacja docisku stopki
-
Autonawijacz szpulki
-
Szycie wsteczne
-
System Matic (zatrzaskowe mocowanie stopki)
Drugie miejsce w rankingu maszyn do szycia zajmuje Minerva Next 363D II. To udoskonalona wersja popularnego modelu 363D tej samej marki. Urządzenie może się pochwalić wzmocnioną ramą i lepszym tłumieniem wibracji. Ma też udoskonalony ząbkowy mechanizm transportu, który odpowiada za płynne przesuwanie się tkaniny, zmniejsza potrzebę regulacji docisku stopki. Użytkownicy chwalą ją również za funkcję automatycznego nawlekania igły, płynną regulację zmiany jej pozycji oraz możliwość zastosowania podwójnej igły.
Jak przystało na jedną z lepszych maszyn do szycia, Minerva Next 363D II oferuje zatrzaskowe mocowanie stopki (system Matic). Dobrze reguluje naprężenie górnej i dolnej nici (tu sprawdza się chwytacz wahadłowy). Do łączenia i wykańczania materiałów służy jej 36 programów ze ściegami użytkowymi, overlockowymi, krytymi, elastycznymi i ozdobnymi.
Bez problemu radzi sobie też z szyciem wstecz, półautomatycznym obszywaniem dziurek, płynną regulacją szerokości i długości ściegów (do 5 mm i 4 mm).
Maszyna jest przystosowana do obsługi tkanin różnej grubości, od delikatnego jedwabiu po gruby tweed. Jej wolne ramię ułatwia wykańczanie nogawek lub rękawów. Dioda LED świetnie oświetla miejsce pracy.
-
23 programy ściegowe
-
Chwytacz wahadłowy
-
Funkcja szycia wstecz
-
Autonawijacz szpulki
-
Możliwość szycia podwójną igłą
-
Półautomatyczne obszywanie dziurek
-
Wysokie podnoszenie stopki
-
Prosta obsługa
-
Efektowny design
-
Dobra cena
-
System Matic
-
Brak automatycznego nawlekania igły
Kolejna najchętniej kupowana w naszym sklepie maszyna do szycia to polski Łucznik Zofia II 2015. Od pozostałych modeli w rankingu odróżnia ją grafika przedstawiająca motyw roślinny. Urządzenie jest proste i przyjazne w użytkowaniu. Odzwierciedla dobry stosunek jakości do ceny. Jego w pełni metalowa rama oraz wytrzymały mechanizm szycia z chwytaczem wahadłowym gwarantują długie lata bezawaryjnej i komfortowej obsługi.
Zofia II 2015 oferuje 23 programy, w tym ściegi użytkowe, overlockowe, ozdobne i elastyczne. Pozwala na wykonywanie różnorodnych prac krawieckich – sprzyja zarówno nauce, jak i bardziej zaawansowanym zadaniom.
Została wyposażona m.in. w automatyczny nawijacz szpuleczki, funkcje półautomatycznego obszywania dziurek, 4-etapowego obrzucania dziurek na guziki, a także szycia wstecz oraz podwójną igłą. Oczywiście dysponuje też regulacją naprężenia nici (9 stopni) i docisku stopki. Dzięki temu, że wysoko podnosi stopkę, nadaje się do szycia nawet grubszych materiałów.
Pozostałe atuty modelu? Duże koło zamachowe, wbudowane oświetlenie, wolne ramię (ułatwiające obszywanie rękawów i nogawek) oraz bogate wyposażenie dodatkowe.
-
38 programów ściegowych
-
System Matic (zatrzaskowe mocowanie stopek)
-
Funkcja szycia wstecz
-
Półautomatyczne obszywanie dziurek
-
Wysoko podnoszona stopka
-
Atrakcyjna cena
-
Brak regulacji docisku stopki
-
Brak automatycznego nawlekacza igły
Poznaj Łucznik Ewa II 2014 – kolejną mechaniczną maszynę przeznaczoną do użytku domowego. Funkcjonalną, łatwą w obsłudze i niewygórowaną cenowo. Urządzenie cechują kompaktowe wymiary, stabilna konstrukcja i wytrzymałe komponenty, m.in. metalowy transporter tkaniny. Mimo że reprezentuje klasę budżetową, może się pochwalić aż 38 programami szycia, które pozwalają na wykonywanie ściegów prostych, overlokowych, elastycznych, zygzakowatych oraz ozdobnych. Co ważne, maszyna umożliwia regulację długości i szerokości ściegu w zakresie od 0 do 4 mm. Oferuje też 4-stopniowe półautomatyczne obszywanie dziurek na guziki. A jej wysoko podnoszona stopka (do 13 mm) ułatwia pracę z grubszymi materiałami.
Do naszego rankingu maszyn do szycia model Łucznik Ewa II 2014 trafił również dzięki regulacji naprężenia nici, funkcji szycia wstecz, oświetleniu LED i czytelnemu panelowi obsługi. Brawa należą się mu także za funkcję szycia podwójną igłą – niezawodną podczas wykonywania ściegów dekoracyjnych – oraz całkiem bogate wyposażenie. Co znajdziesz w zestawie z maszyną? Takie akcesoria, jak: stopki do obszywania dziurek, zamków i guzików, szpulki, igły, nożyk do dziurek, pokrowiec antykurzowy itd.
-
Automatyczne nawlekanie igły
-
Regulacja prędkości
-
System Matic (zatrzaskowe mocowanie stopki)
-
Podwójna igła
-
32 programy szycia
-
Szycie wsteczne
-
Proste nawlekanie szpulki
-
Chwytacz rotacyjny
-
Wbudowane diody LED
-
Schowek na akcesoria
-
Solidne wykonanie
-
Regulacja docisku stopki
-
Regulacja naprężenia górnej nici
-
Cicha praca
-
Cena
Piąte miejsce w rankingu maszyn do szycia zdobył Singer 4423 Heavy Duty. Adekwatnie do nazwy urządzenie jest stabilne i wykonane z trwałych, solidnych materiałów. Z myślą o wygodzie użytkowania producent zastosował tu funkcję automatycznego nawlekania igły, autonawijacz szpulki i regulację prędkości (gdy nabierzesz wprawy, możesz wypróbować prędkość maksymalną, czyli aż tysiąc ściegów na minutę). Nawet na wysokich obrotach pracuje dość cicho (zasługa chwytacza rotacyjnego), nie plącze nitek i nie ciągnie materiałów. Doskonale sobie radzi z grubszymi tkaninami typu dżins czy płótno.
Oferuje 32 programy szycia, m.in. ścieg elastyczny, prosty, ukośny, zygzak, kryty, półksiężycowy. Umożliwia płynną regulację szerokości i długości ściegu. Reguluje też naprężenie górnej nici oraz docisk stopki. Zmianę stopek ułatwia system Matic – mechanizm mocowania zatrzaskowego.
Najlepsza maszyna so szycia jest gotowa również do współpracy z podwójną igłą – doskonale obrębia, pikuje, wzmacnia szwy, ceruje i świetnie się nadaje do mocowania aplikacji. Jej prosta funkcja – szycie wstecz – pozwala na ładne zakończenie ściegu. Natomiast 7-stopniowy mechanizm transportu umożliwia rozpoczęcie ściegu przy samym brzegu materiału. Dzięki oświetleniu LED nadaje się do pracy nawet w ciemnym pomieszczeniu.
Urządzenie można przymocować do stołu. Ma praktyczny pojemnik na akcesoria (a tych producent dostarczył wraz z maszyną do szycia naprawdę sporo – m.in. nożyk, trzy szpulki, komplet igieł, prowadnik do pikowania, wkrętak, cztery stopki).
-
Zatrzaskowe mocowanie stopki na trzpień
-
Podwójna igła
-
38 programów szycia
-
Szycie wsteczne
-
Proste nawlekanie szpulki
-
Idealna do cienkich i grubszych tkanin
-
Wbudowane diody LED
-
Schowek na akcesoria
-
Stylowy wygląd
-
Atrakcyjna cena
Przed tobą Łucznik Ivonne – chętnie wybierana przez naszych klientów maszyna do szycia. To produkt polskiej marki z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu tego typu sprzętów – gwarancja jakości i niezawodności. Urządzenie powinno przypaść do gustu zwłaszcza osobom rozpoczynającym naukę m.in. zszywania, obrębiania, cerowania. Ale spodoba się również doświadczonym krawcowym i krawcom.
Najlepsza maszyna dla początkujących obsługuje mechanicznie 38 popularnych ściegów, w tym aż 22 z podwójną igłą, dzięki którym stębnowanie podczas podwijania nogawek, skracania mankietów czy przyszywania kieszeni zajmuje dosłownie chwilę. Wśród ściegów znajdziesz te podstawowe, elastyczne i overlockowe – z możliwością regulacji ich długości.
Naukę uprzyjemniają czytelne ikonki ściegów na korpusie oraz obudowa w stylu retro (miłośnicy koloru miętowego mogą być nią zachwyceni). Atutem sprzętu jest także wbudowana oprawa LED, która bardzo dobrze oświetla miejsce pracy. Brawa należą się mu również za bieg wsteczny, proste nawlekanie szpulki oraz wolne ramię widoczne po zdjęciu części obudowy (ułatwia wykańczanie nogawek czy rękawów). Potrzebna szybka zmiana stopki? Z systemem zatrzaskowym to żaden problem!
Tak wysoką pozycję w rankingu maszyn do szycia Łucznik Ivonne uzyskał dzięki atrakcyjnej cenie oraz całkiem pokaźnemu wyposażeniu. Poza stopką uniwersalną urządzenie ma jeszcze trzy inne (do zamków, guzików, obszywania dziurek), a także prujkę, oliwiarkę, igły, szpulki oraz estetyczną osłonę z tworzywa.
-
12 programów szycia
-
Osłona igły
-
Szycie wsteczne
-
Tryb szycia automatycznego
-
Wbudowane oświetlenie LED
-
Chwytacz rotacyjny
-
Schowek na akcesoria
-
Regulacja naprężenia górnej nici
-
Kompaktowe wymiary
-
Brak automatycznego nawlekania igły
-
Brak igły podwójnej
Kolejna najlepsza maszyna do szycia – Łucznik Mini – jest wyjątkowa, bo przeznaczona dla dzieci. Z myślą o młodych użytkownikach producent postawił w tym modelu na bezpieczeństwo oraz prostą obsługę. Wokół igły zaprojektował specjalną osłonę na palce. Strefę pracy oświetlił diodami LED. Zastosował też w urządzeniu tryb szycia automatycznego (dostępny zwykle w droższych modelach elektronicznych). Na czym on polega? Na dodatkowej ręcznej regulacji prędkości. Gdy dziecko nie chce lub nie potrafi korzystać z regulatora nożnego, może przełączyć sterowanie na tryb ręczny, za pomocą suwaka. W pozycji L (low) urządzenie pracuje na wolnych obrotach, natomiast w H (high) – na wyższych.
Łucznik Mini dysponuje 12 programami szycia, które wybiera się pokrętłem umieszczonym z przodu maszyny. Drugie pokrętło, boczne, służy do naprężania nici. Obsługuje takie ściegi jak: prosty, kryty, zygzakowaty. Automatycznie przewija nici na szpulkę, umożliwia też łatwe obcinanie nici.
Zaletą sprzętu są jego małe wymiary i niewielka waga. Do plusów doliczamy też dwa rodzaje zasilania – sieciowe oraz na baterie (4 AA).
Najlepsze maszyny do szycia – podsumowanie
Spośród maszyn do szycia to właśnie domowe urządzenia z overlockiem cieszą się największym zainteresowaniem klientów RTV EURO AGD. Są kompaktowe, nie zajmują więc za dużo miejsca w domu. Mają wygodny uchwyt do przenoszenia i często są wyposażone w pokrowiec lub sztywną osłonę zabezpieczające je przed kurzem. Przede wszystkim jednak robią to, co do nich należy – sprawnie łączą tkaniny o różnej grubości i elastyczności. Służą do obrębiania materiałów, wykańczania otworów, cerowania, przyszywania guzików, zamków i aplikacji. Niektóre przydają się też podczas haftowania ozdobnych ściegów, liter, liczb czy wzorów.
Aby ich obsługa była przyjemnością, a nie utrapieniem, dobre maszyny do szycia powinny mieć systemy szybkiego nawlekania igły i wymiany nici, regulację naprężenia nici (najlepiej z góry i z dołu), regulację wysokości stopki, uwalniane ramię oraz możliwość szycia wstecz. Pracę ułatwia też regulacja prędkości szycia (niższą prędkość, np. do 800 obr./min, polecamy początkującym, a wyższą – 1000 obr./min – zaawansowanym). Przy wymianie stopek obie grupy docenią system zatrzaskowy Matic. Obsługę nici i wymianę szpulek usprawnia z kolei chwytacz rotacyjny. W porównaniu z wahadłowym gwarantuje on też cichszą pracę.
Zastanawiasz się, co wybrać: urządzenie do szycia z pokrętłami czy z elektronicznym panelem sterowania i wyświetlaczem? Zakup dostosuj do swoich obecnych umiejętności i chęci rozwijania pasji krawieckiej. Maszyny z obsługą mechaniczną są tańsze i mniej skomplikowane od tych zaawansowanych technologicznie, oferują ok. 20–30 ściegów – są idealne do poznawania podstaw krawiectwa. Elektroniczne, z wyświetlaczem, oferują więcej możliwości – setki ściegów czy precyzyjne ustawienia przydatne podczas profesjonalnego szycia. Są dość drogie. Pamiętaj tylko, że panel sterowania to wyłącznie element maszyny. By urządzenie cię nie zawiodło, powinno być wykonane przez sprawdzonego producenta, z dobrych jakościowo materiałów (tylko takie znajdziesz w naszym sklepie).
Zobacz także:
Jaką maszynę do szycia wybrać?
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!