Ranking wentylatorów stojących – najlepsze modele
Wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni zaczynamy szukać urządzeń, które skutecznie schładzają powietrze i mogą zapewnić chwilę wytchnienia, gdy z nieba leje się żar. Bardzo popularnym wyborem jest wentylator, który stanowi alternatywę dla klimatyzatorów. Aby ułatwić ci wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych wentylatorów stojących. Sprawdź, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w twoim domu lub biurze.
Najlepsze wentylatory stojące
-
Funkcja jonizacji
-
Trzy tryby pracy
-
Sześć prędkości nawiewu
-
Timer
-
Elegancki wygląd
-
Sterowanie pilotem
-
Panel dotykowy
-
Automatyczna oscylacja
-
Wyświetlacz LED
Na pierwszym miejscu znajduje się model Raven EKW002X, czyli wentylator kolumnowy. To urządzenie ma wiele funkcji, dzięki którym tak wysokie miejsce w zestawieniu najlepszych wentylatorów stojących na pewno nikogo nie zdziwi.
Na początek – chłodzenie. Sprzęt może pracować w trzech trybach – normalnym, naturalnym i nocnym – oraz w jednej z sześciu prędkości, więc łatwo jest dopasować odpowiednią moc działania. Nie zapomniano również o timerze, dzięki któremu można ustawić czas pracy wentylatora nawet do 12 godzin.
Sterowanie urządzeniem jest bardzo łatwe, a wyboru ustawień można dokonać na panelu dotykowym albo za pomocą dołączonego do zestawu pilota.
Nie można pominąć dodatkowej funkcji, jaką jest jonizacja powietrza, której zadaniem jest neutralizowanie bakterii i alergenów unoszących się w powietrzu. To naprawdę zaawansowany sprzęt, który może zwiększyć komfort w domu.
Drugi w rankingu wentylatorów jest Kalorik VT1018R. Nieco odmienności dodają temu wentylatorowi czerwone śmigła na czarnej nodze i za czarną obudową. Urządzenie ma moc 50 W, a wielkość śmigieł to 40 cm. Ustawienia pozwalają na wybranie jednej z trzech prędkości pracy, aby jak najlepiej dopasować moc powiewu do swoich potrzeb.
Tryb automatycznej oscylacji można wygodnie uruchomić, gdy chcemy, aby schładzała się większa powierzchnia, lub zablokować, gdy wolimy zatrzymać powiew w jednym miejscu.
Wentylator świetnie sprawdza się tam, gdzie jest potrzeba przenoszenia go z miejsca na miejsce, ponieważ waży tylko 3 kg.
-
Nowoczesny design
-
Duża wydajność
-
Ciche działanie
-
Tryb oscylacji 3D
-
Zasięg wiatru do 10 metrów
-
Inteligentne funkcje z trybem symulacji naturalnej bryzy
-
10 różnych ustawień prędkości
-
Funkcja power
-
Timer
-
Pilot zdalnego sterowania
-
Zdejmowany tekstylny pokrowiec
Wysokie, trzecie miejsce należy do innowacyjnego modelu Stadler Form Simon, który łączy nowoczesny design z zaawansowanymi funkcjami. Nie można przejść obojętnie obok wyglądu urządzenia, które przypomina dużą tubę osłoniętą tekstylną oprawą, opartą na wysokiej nodze.
Wentylator jest niezwykle wydajny i cichy w działaniu. Wyposażony w tryb oscylacji 3D, zapewnia zasięg wiatru nawet do 10 metrów. Inteligentne funkcje, takie jak symulacja naturalnej bryzy oraz 10 różnych ustawień prędkości, pozwalają na dostosowanie intensywności nawiewu do indywidualnych preferencji.
Funkcja power zapamiętuje ostatnio wybrane ustawienia, co pozwala na szybkie przywrócenie preferowanych parametrów. Wentylator ma wbudowany timer, który umożliwia zaprogramowanie czasu pracy w zakresie od 1 do 7 h.
W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który dzięki wbudowanemu magnesowi można przymocować do nogi wentylatora.
-
Industrialny design
-
Trzy drewniane nogi
-
Moc 50 W
-
Funkcja oscylacji
-
Maksymalna prędkość 2,8 m/s
-
Głośność nie przekracza 61,5 dB
-
3 poziomy nawiewu
-
Regulacja wysokości od 110 do 129 cm
-
Ustawienie kąta nawiewu
-
Średnica śmigła 44,5 cm
-
Stabilna konstrukcja
Kolejna propozycja w zestawieniu najlepszych wentylatorów stojących przypadła urządzeniu Raven – EWS005. Wentylator wyróżnia się oryginalnym wyglądem, więc poza zapewnianiem ochłody w upalne dni może być także elementem dekoracyjnym wnętrza. Wiatrak jest bowiem osadzony na trzech drewnianych nogach, które wyglądem przypominają statyw.
Wentylator ma moc 50 W oraz funkcję oscylacji, a to połączenie zapewnia efektywne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu przez śmigła o średnicy 44,5 cm. Maksymalna prędkość nawiewu wynosi 2,8 m/s, a głośność pracy nie przekracza 61,5 dB, co gwarantuje komfort użytkowania.
Prędkość nawiewu można ustawić na jednym z trzech poziomów: delikatnym, orzeźwiającym lub efektywnie wprawiającym powietrze w ruch. Dodatkowo wysokość wentylatora można regulować w zakresie od 110 do 129 cm, dopasowując ją do własnych potrzeb. To samo dotyczy kąta nachylenia.
Waga urządzenia to około 12 kilogramów, co zapewnia mu stabilność.
-
Trzy tryby pracy
-
Trzy prędkości nawiewu
-
Timer
-
Regulacja kąta nachylenia
-
Sterowanie manualne
-
Sterowanie pilotem
Na piątym miejscu znalazl się Bimar VP42T. To kolejny wiatrak w tym rankingu. Średnica śmigła wynosi w tym modelu 38 cm.
Wentylator oferuje trzy prędkości nawiewu, które można regulować przy użyciu przycisków umieszczonych na obudowie lub korzystając z pilota. Nie zapomniano o funkcji oscylacji ani zmiennych trybach – normal, sleep i natural. Żeby jeszcze lepiej kontrolować kierunek wiatru, istnieje możliwość ustawienia kąta nachylenia.
Sprzęt ma również timer, dlatego można zaplanować czas jego działania nawet do 7,5 h, po którym automatycznie się wyłączy. Wiatrak jest lekki, co pozwala przenosić go między pomieszczeniami i ustawić tam, gdzie akurat jest potrzebny.
-
Elegancki wygląd
-
Możliwość oscylacji
-
Dwie wysokości wentylatora 123 cm i 170 cm
-
Regulacja kąta nachylenia
-
Śmigła 40 cm
-
Mała waga 6 kg
Raven EWS006 o mocy 60 W zajął pozycję szóstą. Urządzenie ma elegancki wygląd i stylowe czarne wykończenie. Trzy poziomy nawiewu oraz dobrze już znana z wcześniej wymienionych najlepszych wentylatorów stojących funkcja oscylacji pozwalają dopasować intensywność podmuchu. Przydatna jest także możliwość ustawienia kąta nachylenia wiatraka.
Wysokość urządzenia można ustawić na 123 cm lub 170 cm, wystarczy wyjąć lub dołożyć środkową rurę stojaka. Śmigła wiatraka mają 40 cm średnicy, a całe urządzenie waży około 6 kg, dzięki czemu można je wygodnie przenosić.
Czas na prosty w obsłudze, niedrogi wentylator MPM MWP-17 o mocy 50 W. Urządzenie ma regulowaną wysokość do 123 cm, śmigło o średnicy 36,5 cm, tryb oscylacji oraz czaszę, której kąt nachylenia można dopasowywać.
Żeby sprzęt stał stabilnie, pomyślano o antypoślizgowej podstawie, która utrzyma wentylator na właściwym miejscu nawet wtedy, gdy wybierzesz najwyższą z trzech oferowanych prędkości nawiewu.
Na kolejnej pozycji uplasował się wentylator Zelmer ZSF1410. Od razu uwagę zwraca niebieskie śmigło o średnicy 40 cm, dzięki któremu urządzenie zyskało bardzo oryginalny wygląd. Moc 50 W zapewnia skuteczne chłodzenie pomieszczenia, a efekt ten potęguje funkcja oscylacji w zakresie prawo–lewo, która umożliwia równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza w pomieszczeniu, zwiększając komfort w letnie dni.
Poza tym nie zabrakło 3-stopniowej regulacji mocy, więc dużo łatwiej jest dopasować intensywność nawiewu do warunków panujących w pokoju lub do potrzeb domowników.
Jedną z kluczowych cech jest regulowana wysokość, która pozwala na optymalne ustawienie wentylatora w zależności od preferencji użytkownika i specyfiki pomieszczenia.
Sprzęt waży niewiele, a za sprawą znajdującego się z tyłu uchwytu przestawianie wentylatora czy przenoszenie go nie stanowi problemu.
-
Moc 60 W
-
Trzy prędkości nawiewu
-
Trzy wysokości – 133 cm, 102 cm, 79 cm
-
Tryb oscylacji
-
Niewielka waga
-
Regulacja kąta nachylenia
Przedostatnie miejsce należy do modelu MPM HL-WP-01, który jest kolejnym wiatrakiem w tym zestawieniu. Urządzenie ma dużą moc 60 W, śmigło o średnicy 35 cm oraz 3-stopniową regulację nawiewu, więc dopasowanie odpowiedniej intensywności pracy nie stanowi problemu.
Żeby móc jeszcze lepiej wykorzystać funkcje wentylatora, producent zadbał o możliwość ustawienia kąta nachylenia czaszy oraz tryb oscylacji, w którym powietrze rozprowadzane jest zarówno w prawą, jak i lewą stronę, zwiększając tym samym zasięg chłodzenia.
Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest 3-stopniowa regulacja wysokości – 133 cm, 102 cm oraz 79 cm, za sprawą której możesz korzystać z urządzenia jak z wentylatora stojącego albo biurkowego. Ze względu na lekką, ale stabilną konstrukcję przenoszenie sprzętu jest bardzo łatwe.
-
Cena
-
Trzy prędkości nawiewu
-
Metalowa osłona śmigieł
-
Niewielka waga
-
Funkcja oscylacji
-
Teleskopowa noga
-
Możliwość ustawienia kąta nachylenia
Na ostatniej pozycji znajduje się prosty, ale bardzo skuteczny w działaniu model Vesta ESF01N, który można zaliczyć do standardowych wentylatorów, popularnie zwanych wiatrakami. Urządzenie kusi niską ceną i intuicyjną obsługą. Do wyboru są trzy prędkości nawiewu. Możliwe są ustawienie wysokości wiatraka oraz dopasowanie kąta nachylenia. Funkcja oscylacji, którą można włączyć w dowolnym momencie, powoduje, że głowica wentylatora porusza się na boki, co zwiększa zasięg działania urządzenia.
Wykonaną z metalu, ażurową osłonę śmigieł można zdjąć, co ułatwia zadbanie o czystość urządzenia. Zaletą sprzętu jest również niewielka waga, dzięki czemu z łatwością można go przestawiać między pomieszczeniami.
Najlepsze wentylatory stojące – podsumowanie
Ranking wentylatorów stojących powstał na podstawie m.in. wyników sprzedaży, zainteresowania i opinii klientów. Tego typu sprzęt to znakomite rozwiązanie do mieszkań i biur, w których nie ma klimatyzacji albo potrzebne jest wzmocnienie jej działania. Urządzenia różnią się wyglądem, liczbą funkcji i oczywiście ceną. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wentylator kolumnowy, czy postawisz na standardowy wentylator wiatrak, możesz liczyć na chwilę wytchnienia podczas upałów.
Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na wagę urządzenia, dodatkowe funkcje i głośność pracy. Przydatne mogą się okazać timer i możliwość zdalnego sterowania.
Poza wymienionymi w rankingu wentylatorami dostępne są także cyrkulatory, które również doskonale sprawdzają się latem.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!