Ranking wypiekaczy do chleba. Najlepszy wypiekacz do chleba
Każdego ranka marzysz o świeżym, chrupiącym pieczywie domowej roboty, ale brak ci czasu na tradycyjne wypiekanie chleba, bułek lub bagietek? Zdaj się na automatyczny wypiekacz do chleba, który wszystko (no, prawie) zrobi za ciebie – wyrobi ciasto, pozwoli mu pięknie wyrosnąć, a potem upiecze je bez zakalca lub spalonej skórki. W punkt! Sprawdź, co potrafią wypiekacze najchętniej wybierane przez klientów RTV EURO AGD. Może szybko dołączysz do grona zadowolonych użytkowników?
Najlepszy wypiekacz do chleba
-
Duża poj. misy – na 1,5 kg ciasta
-
Duża moc – 1600 W
-
16 programów automatycznych
-
Różne zastosowania – do chlebów, bagietek, bułek, słodkich wypieków, wyrabiania ciast i smażenia konfitur
-
Regulacja wielkości wypieku
-
Regulacja stopnia wypieczenia
-
Okienko rewizyjne
-
Opóźniony start
-
Panel sterowania z wyświetlaczem LCD
-
Bogate wyposażenie
-
Elementy nie nadają się do mycia w zmywarce
Poznaj Tefal Home Bread Baguette – godny polecenia automat do pieczenia chleba. Ranking przyznaje mu miejsce pierwsze ze względu na wielofunkcyjne, nowoczesne rozwiązania, dużą pojemność, prostą obsługę oraz dość dobry stosunek ceny do jakości. Urządzenie może się pochwalić aż 16 programami automatycznymi: trzema do pieczenia bagietek i słodkich bułeczek, dziewięcioma do chleba (klasycznego pszennego, francuskiego, pełnoziarnistego, słodkiego, szybkiego codziennego, bezglutenowego, bez soli, bogatego w kwasy omega 3, do podgrzewania pieczywa), trzema do ciast (wyrabiania mas rosnących – np. na pizzę – i nierosnących – na makaron czy pierogi – i pieczenia ciast lub ciastek), a także jednym programem do smażenia konfitur. Nieźle, prawda? A gdy dodamy do tego jeszcze opcje wyboru wagi i stopnia przyrumienienia skórki pieczywa lub opóźnionego startu urządzenia (by wypiek był gotowy na przykład na godzinę 7 rano), otrzymujemy maszynę bardzo pomocną w kuchni.
Przydatna ściągawka na obudowie wypiekacza ułatwia znalezienie numeru przypisanego do konkretnego programu. Natomiast okienko rewizyjne pozwala na podglądanie procesu pieczenia. Plus dla modelu Tefal również za panel dotykowy z wyświetlaczem LCD – czytelny i prosty w obsłudze!
Maksymalny ciężar ciasta do wypieku? Aż 1,5 kg. Brawa dla producenta za liczne akcesoria w zestawie z automatem: formę do chleba, dwie foremki na bagietki, wkładkę do bagietek, kubek z podziałką, miarkę, mieszadła, haczyk do mieszadeł, ostry nożyk do robienia nacięć na cieście, pędzelek oraz instrukcję obsługi pełną porad i szczegółowych informacji.
-
Dobra moc – 550 W
-
12 programów automatycznych
-
Różne zastosowania – do chlebów, bułek, słodkich wypieków i wyrabiania ciast
-
Eleganckie wykończenie
-
Poj. formy – na 0,9 kg
-
Regulacja wielkości wypieku
-
Regulacja stopnia wypieczenia
-
Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LED
-
Okienko rewizyjne
-
Opóźniony start
-
Elementy nie nadają się do mycia w zmywarce
Drugie miejsce w rankingu wypiekaczy do chleba należy do Raven EWC001. Dzięki 12 programom automatycznym urządzenie w pełni wyręczy cię w pieczeniu chleba (zwykłego, francuskiego, pełnoziarnistego, „szybkiego”, bezglutenowego, tostowego i mlecznego). Ma też program do bułek klasycznych, maślanych i słodkich ciast. Przygotuje profesjonalnie ciasto na pizzę, chleb i bułki. Albo zajmie się samym wyrabianiem lub pieczeniem.
Obsługa sprzętu nie wymaga główkowania. Numery programów znajdziesz na obudowie, a wszystkie niezbędna ustawienia (wybór programu, wagi i stopnia wypieczenia oraz regulację czasu) – na panelu sterowania. Na pochwałę zasługują nowoczesne metalowe przyciski, podświetlany na niebiesko ekran LED, duże okienko poglądowe oraz eleganckie wykończenie w odcieniu stali szczotkowanej.
Dołączona do wypiekacza forma (z nieprzywierającą powłoką) pomieści spokojnie 0,9 kg ciasta. Timer pozwoli na zaprogramowanie pracy urządzenia z 13-godzinnym wyprzedzeniem. Szczegółowa instrukcja obsługi dostarczy ci wielu cennych wskazówek oraz kilku przepisów na udane wypieki.
Jeżeli zainteresował cię ten model, przeczytaj nasz test wypiekacza do chleba Raven EWC001.
-
Potężna moc – 1900 W
-
30 programów automatycznych
-
Funkcje multicookera
-
Misa ceramiczna o poj. 5 l
-
Duży panel sterujący z wyświetlaczem LED
-
Szklana pokrywa
-
Opóźniony start – z 24-godzinnym wyprzedzeniem
-
Liczne akcesoria w zestawie
-
Możliwość mycia elementów w zmywarce
-
Brak funkcji łączenia składników ciasta
Jeżeli szukasz nietypowej maszyny do chleba, ranking wskazuje na Ariete Multicooker Twist. To model z wieloma funkcjami kulinarnymi. Potrafi m.in. gotować, dusić, rozmrażać, gotować na parze, smażyć frytki, grillować, robić fondue i topić czekoladę. Dysponuje 30 programami automatycznymi, wśród których znajdują się takie do wyrastania i pieczenia ciast, chlebów oraz pizzy. Uwaga: urządzenie nie wyrabia samodzielnie ciasta – zapewnia mu za to świetne warunki termiczne do wzrostu i wypieku (szczegółową instrukcję i sprawdzone przepisy znajdziesz w broszurze producenckiej). Wymaga też odwracania chleba na drugą stronę w połowie pieczenia. Ale jeżeli ci to nie przeszkadza (bo nie lubisz siedzieć z założonymi rękami), multicooker jest idealny dla ciebie!
Ma dużą, 5-litrową, okrągłą misę z ceramiki, w której upieczesz nawet kilogramowy bochenek. W skład wyposażenia wchodzą również koszyk do gotowania na parze, miarka, łyżka, łopatka i mieszak (wybrane elementy nadają się do mycia w zmywarce).
Na plus za modelem przemawiają jeszcze: szklana pokrywa, przez którą możesz obserwować „magię” w misie, duży panel do sterowania z wyświetlaczem LED oraz 24-godzinny programator.
-
Moc – 550 W
-
12 programów automatycznych
-
Panel z wyświetlaczem LCD
-
Poj. formy – na 1 kg
-
Regulacja wielkości wypieku
-
Regulacja stopnia wypieczenia
-
Duże okno
-
Opóźniony start
-
Dobra cena
-
Elementy nie nadają się do mycia w zmywarce
Zastanawiasz się, jaki wypiekacz do chleba wybrać, by nie nadwerężyć budżetu domowego? Sprawdź Unold 68010 – kosztuje naprawdę mało, a potrafi wiele. Ma 12 programów automatycznych do pieczenia różnego rodzaju chleba (klasycznego białego i mieszanego, delikatnego białego, pełnoziarnistego, tostowego, bezglutenowego, szybkiego i ultraszybkiego codziennego), wypieków drożdżowych albo z dodatkiem proszku do pieczenia. Świetnie wyrabia też samo ciasto, piecze chleby czy słodkie wypieki przygotowane poza urządzeniem oraz przyrządza konfitury i marmolady.
Model da się polubić za panel sterowania z miękkimi przyciskami dotykowymi i niebieskim wyświetlaczem LCD, służącymi do ustawiania wagi chleba (od 700 g do 1000 g), stopnia wypieczenia skórki, włączania opóźnionego startu (maks. 13 godzin), skracania lub wydłużania czasu pieczenia oraz oczywiście wyboru odpowiedniego programu.
Cechują go też funkcja podgrzewania do 60 minut, duże okno widokowe oraz uniwersalna biało-czarna kolorystyka.
Na koniec warto wspomnieć o zapewnieniu producenta, że Unold 68010 jest wolny od BPA (bisfenolu A) – toksycznego związku chemicznego używanego nierzadko do utwardzania plastiku.
-
Moc – 600 W
-
12 programów automatycznych
-
Panel z wyświetlaczem LCD
-
Poj. formy – na 0,9 kg ciasta
-
Regulacja wielkości wypieku
-
Regulacja stopnia wypieczenia
-
Duże okno
-
Opóźniony start
-
Bardzo atrakcyjna cena
-
Elementy nie nadają się do mycia w zmywarce
Kolejny laureat rankingu – rodzimy MPM MUC-01 – to budżetowy sprzęt, który mimo niskiej ceny nie oferuje wcale okrojonych funkcjonalności. Ma wszystko to, co powinien mieć najlepszy wypiekacz do chleba. Liczba programów automatycznych? 12 – podstawowy, francuski, słodki, drożdżowy, razowy, tostowy, ubijanie, dżem, jogurtowy, zagniatanie, szybkie pieczenie i dopiekanie. Wolisz skórkę chleba o jasnym odcieniu czy ciemnym? Na panelu sterowania ustawisz swoje preferencje. Wybierzesz też wagę chleba – 450 g, 680 g lub 900 g.
Wymieniając atuty modelu, warto uwzględnić jego funkcję podtrzymywania ciepła przez godzinę, automatyczną kontrolę temperatury, zapamiętywanie (przez 20 minut) ostatnich ustawień, a także timer, który pozwala na opóźnienie startu do 13,5 godziny.
Jakie cechy powinien mieć dobry wypiekacz do chleba
Modele z naszego rankingu wypiekaczy do chleba różnią się wymiarami, funkcjami i detalami, pochodzą też z różnych półek cenowych. Łączy jej jednak wiele dobrych cech, technologii i parametrów.
Czego możesz oczekiwać od najlepszego wypiekacza do chleba? Sprawdź przed zakupem.
1. Różne zastosowania i wiele programów automatycznych. Dobry wypiekacz powinien oferować przynajmniej kilkanaście programów pieczenia, umożliwiać przygotowywanie różnych rodzajów chleba (jasnego, ciemnego, pełnoziarnistego, tostowego, bezglutenowego itd.). Idealnie, jeśli służy też do wypiekania bułek, bagietek, rogalików oraz słodkich ciast drożdżowych lub z dodatkiem proszku do pieczenia. Ważne, by – poza pieczeniem – miał funkcję samego wyrabiania i wyrastania ciasta (oszczędza mnóstwo czasu, a przydaje się, gdy chcesz ręcznie formować chleby, pizze czy rogale. Natomiast funkcja „wypiekanie bez zagniatania” sprawdza się w przypadku bardziej angażujących przepisów, np. na babeczki z nadzieniem. Lubisz domowe konfitury? Możesz zrobić je też w nowym wypiekaczu, włączając program automatyczny „dżem”.
2. Pojemność misy dopasowana do potrzeb użytkownika. Warto ją dopasować do częstotliwości pieczenia i liczby domowników. Mała zdaje egzamin, gdy pieczesz częściej mniejsze porcje. Duża – rzadziej, większe porcje. Producenci zazwyczaj podają pojemność nie w litrach, lecz w odniesieniu do wagi ciasta, które można zagnieść i upiec w urządzeniu. Dostępne na rynku modele cechuje najczęściej pojemność od 0,9 kg do 1,5 kg ciasta.
3. Ustawienia dodatkowe, indywidualne. Najlepszy wypiekacz do chleba pozwala na 2–3-stopniową regulację stopnia przypieczenia skórki. Umożliwia wybór wielkości ciasta lub bochenka (np. 450 g, 680 g, 900 g) oraz zmianę ustawień czasu wyrastania ciasta i temperatury pieczenia.
4. Intuicyjna obsługa. Korzystanie ze sprzętu ułatwiają panel sterowania, czytelny wyświetlacz oraz rozpiska programów widoczna na obudowie wypiekacza. Okienko rewizyjne umożliwia monitorowanie etapów pracy.
5. Funkcje dodatkowe. Niektóre wypiekacze oferują takie rozwiązania, jak: automatyczne dozowanie składników, możliwość pieczenia na parze i różne programy do wyrabiania i wyrastania ciast. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja opóźnionego startu, dzięki której możesz zaplanować pieczenie nawet z 10–24-godzinnym wyprzedzeniem.
6. Bogate wyposażenie. Modele bardziej zaawansowane funkcjonalnie mają często w zestawie foremki do pieczenia bułek, bagietek czy rogalików, a także miarki, pędzelek i ostry nożyk do nacinania pieczywa przed pieczeniem.
7. Dobra jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały są kluczowe dla trwałości urządzenia i bezpieczeństwa użytkownika. Warte uwagi są wypiekacze wykonane z materiałów wolnych od BPA i z obudową wykończoną stalą szlachetną. Przed zakupem sprawdź też, czy misa wypiekacza ma powłokę nieprzywierającą (zapobiega przyklejaniu się do niej ciasta i ułatwia czyszczenie naczynia).
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!