Ranking wzmacniaczy sygnału Wi-Fi 2024 – najlepsze modele!
Czasami router nie daje rady dostarczyć dostatecznie dobrego sygnału Wi-Fi do najdalej położonego pokoju. Z pomocą przychodzi wtedy wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Ranking tych urządzeń przedstawia najchętniej i najczęściej kupowane modele wzmacniaczy. Sprawdź, czym się różnią i jaki repeater Wi-Fi wybrać, aby osiągnąć najlepszy efekt. Zwróć uwagę na parametry wzmacniaczy i dostosuj je do własnych oczekiwań.
Ranking wzmacniaczy sygnału Wi-Fi 2024 – najlepsze modele!
-
Prosta konfiguracja i obsługa
-
Możliwość pracy jako bezprzewodowa karta sieciowa
-
Maksymalna prędkość transmisji 433 Mb/s
-
Diody informujące o sile sygnału
Ranking wzmacniaczy sygnału Wi-Fi otwieramy modelem TP-Link RE200. To proste w obsłudze urządzenie, którego konfiguracja nie powinna sprawić żadnego problemu, a w dodatku jego cena nie nadszarpnie nadto domowego budżetu. Wyposażono go w przycisk WPS, który znacznie przyspiesza proces pierwszego uruchomienia – wystarczy przycisnąć, a po uzyskaniu połączenia z routerem można przenieść wzmacniacz w dowolne miejsce domu, gdzie znajdzie się w zasięgu sieci bezprzewodowej i rozszerzy jej zasięg.
TP-Link RE200 obsługuje połączenie Wi-Fi w standardzie AC i może pracować na dwóch pasmach: 2,4 GHz i 5 GHz. W tym pierwszym przypadku pozwoli uzyskać szybkość połączenia na poziomie 300 Mb/s, w drugim zaś – do 433 Mb/s. Jest też oczywiście kompatybilny wstecznie ze standardami 802.11 a/b/g/n. Na obudowie repeatera znalazło się miejsce dla diod wskazujących siłę sygnału i tryb pracy. Na dolnej krawędzi urządzenia umieszczono gniazdo Ethernet, dzięki któremu może ono spełniać funkcję bezprzewodowej karty sieciowej, dla dowolnego urządzenia, które wymaga podłączenia przewodowego.
-
Prosta konfiguracja i obsługa
-
Możliwość używania jako bezprzewodowej karty sieciowej
-
Współpraca z aplikacją Tether
-
Maksymalna prędkość transmisji 300 Mb/s
-
Diody informujące o sile sygnału
Drugi w rankingu wzmacniaczy Wi-Fi jest TP-Link TL-WA850RE Range Extender N300. Czyli kolejne proste urządzenie z nieskomplikowaną konfiguracją. Wystarczy nacisnąć przycisk WPS na nim i na routerze, aby urządzenia się odnalazły i połączyły, a następnie zamontować wzmacniacz w kontakcie w zasięgu routera, aby zapewnić stabilne połączenie bezprzewodowe urządzeniom znajdującym się dalej od routera. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy wzmacniacz wskazuje 3 niebieskie diody informujące o dobrym połączeniu. Urządzenia można także używać jak bezprzewodowej karty sieciowej, aby połączyć z nim poprzez kabel Ethernet urządzenia typu Smart TV, konsola do gier czy odtwarzacz Blu-ray.
Wzmacniacz można obsługiwać i kontrolować z poziomu smartfona i aplikacji Tether. Można w niej na przykład wyłączyć diody, aby nie przeszkadzały w nocy swoim światłem. Maksymalna prędkość transmisji to 300 Mb/s.
-
Łatwa konfiguracja
-
Aplikacja QRS Mobile
-
Maksymalna prędkość transmisji 1200 Mb/s
-
Port Gigabit Ethernet
Na trzecie miejsce zestawienia najlepszych wzmacniaczy sygnału Wi-Fi trafił D-Link DAP-1620, czyli kolejne rozsądnie wycenione urządzenie, które pozwoli rozszerzyć zasięg istniejącej sieci Wi-Fi. Podobnie jak w przypadku repeaterów powyżej pozwala na użycie przycisku WPS do szybkiego zestawienia połączenia pomiędzy nim a tworzącym lokalną sieć Wi-Fi routerem. W przypadku wzmacniacza firmy D-Link zyskujemy jednak alternatywną możliwość konfiguracji w aplikacji QRS Mobile, dostępnej na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS i Android. Dzięki niej do instalacji i uruchomienia urządzenia nie potrzebujemy w ogóle dostępu do komputera.
D-Link DAP-1620 korzysta z technologii bezprzewodowej 802.11ac i oferuje maksymalną prędkość transferu danych na poziomie 1200 Mb/s. Na obudowie urządzenia znajdziemy dwie niewielkie, składane anteny, diodę sygnalizującą stan urządzenia i zestaw diod wskazujących jakość połączenia z siecią Wi-Fi. Dodatkowo, by nie martwić się o siłę sygnału, można użyć wbudowanego portu Gigabit Ethernet.
-
System Mu-Mimo
-
Standard AC
-
Transfer na poziomie 1733 Mbs/s
-
Łatwa konfiguracja
-
Możliwość połączenia do 4 urządzeń naraz
-
4 anteny kierunkowej transmisji w technologii Beamformingu
-
Cena
Czwarte miejsce w rankingu wzmacniaczy Wi-Fi należy do jednej z droższych propozycji w naszym zestawieniu, czyli urządzenia TP-LinkRE650. Jego regularna cena to prawie 400 zł. Ten wzmacniacz ma 4 anteny kierunkowej transmisji w technologii Beamformingu. Urządzenie ma wbudowany wskaźnik, który ułatwia znalezienie najlepszego miejsca do instalacji, a tym samym pozbycia się martwych stref. Wzmacniacz oferuje transfer na poziomie 1733 Mbs/s w paśmie 5 GHz. To doskonałe parametry nawet do wzmocnienia komputera gamingowego czy Smart TV. Mamy tu do czynienia z systemem Mu-Mimo w standardzie AC, dzięki czemu Wi-Fi będzie dostępne nawet dla 4 urządzeń jednocześnie. Można także skorzystać z sieci Ethernet, ponieważ urządzenie ma gniazdko LAN. Pozwala to na uzyskanie dwupasmowego punktu bezprzewodowego.
-
Prosta konfiguracja i obsługa
-
Możliwość pracy jako bezprzewodowa karta sieciowa
-
Maksymalna prędkość transmisji 1167 Mb/s
-
Diody informujące o sile sygnału
Firma TP-Link jest niekwestionowanym liderem naszego rankingu najlepszych wzmacniaczy sygnału Wi-Fi. Na piątej pozycji znalazła się już czwarta w zestawieniu konstrukcja tego producenta. TP-Link RE305, bo o nim mowa, to kolejne proste w konfiguracji urządzenie, które pozwoli istniejącą w domu sieć Wi-Fi rozciągnąć na większy obszar. Tutaj również w szybkim zestawieniu połączenia z routerem wspomoże użytkownika przycisk WPS, a wbudowany port Ethernet pozwoli na podłączenie dowolnego urządzenia, które potrzebuje fizycznego, przewodowego dostępu do sieci.
TP-Link RE305 obsługuje standard połączenia bezprzewodowego 802.11ac i oferuje pokrycie obu głównych pasm: 2,4 GHz i 5 GHz. Maksymalna prędkość, z jaką może pracować, wynosi 1167 Mb/s, co stanowi optymalną wydajność dla praktycznie wszystkich domowych zastosowań. Dzięki zastosowaniu technologii OneMesh repeater rozszerza zasięg sieci Wi-Fi pod wspólną nazwą, nie ma więc potrzeby ręcznego przełączania urządzeń pomiędzy sieciami.
-
Kompaktowa konstrukcja
-
Stabilność pracy w paśmie 2,4 GHz
-
Prędkość transmisji do 300 Mbs
-
Standard 802.11 b/g/n
-
Wbudowane gniazdo sieci elektrycznej
-
Dwie stałe anteny
-
Tryb Range Extender
-
Zabezpieczenia łącza 64/128/152-bitowe WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK
Wzmacniacz TP Link TL-WA860RE to kolejny w rankingu model tego producenta. Tym razem mamy urządzenie, które wkłada się bezpośrednio do gniazdka w miejscu, które da możliwość wzmocnienia sygnału. To urządzenie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie nie chcemy dodatkowych kabli. Wzmacniacz zapewnia pełną stabilność pracy w paśmie 2,4 GHz. Pozwala na pracę z prędkością transmisji do 300 Mbs. Wzmacniacz działa zgodnie ze standardami 802.11 b/g/n, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wydajny i stabilny.
Wzmacniacz ma wbudowane gniazdo sieci elektrycznej, dzięki czemu można do niego podłączyć dodatkowe urządzenie. Wyposażony jest także w dwie stałe anteny zapewniające duży zasięg sygnału i stabilność połączeń.
Urządzenie ma przycisk pozwalający na włączenie trybu Range Extender, który umożliwia rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej. Znajdziemy tu także zabezpieczenia łącza 64/128/152-bitowe WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK.
-
Czytelny wskaźnik odbioru sygnału
-
Port Ethernet
-
Obsługa 2 pasm transmisji danych
-
Pobieranie plików z prędkością do 733 Mb/s
-
Prosta instalacja i obsługa
Ostatni najlepszy wzmacniacz Wi-Fi to TP link RE205. To kolejne urządzenie, które zapewnia stabilne, dwupasmowe rozszerzenie sieci. Jest kompatybilne ze wszystkimi routerami oraz punktami dostępowymi dostępnymi na rynku, nie ma więc obaw, że po zakupie okaże się, że nie można go sparować z domowym routerem. Wzmacniacz pracuje w standardzie AC. Pasmo 2 GHz może być wykorzystywane do takich standardowych czynności jak przeglądanie poczty czy stron WWW, a pasmo 5 GHz do bardziej wymagających, takich jak granie w gry online, oglądanie filmów w wysokiej jakości czy pobieranie dużych plików.
Do urządzenia można podłączyć kabel Ethernet i tym samym uzyskać dwupasmowy punkt dostępowy dla urządzeń przewodowych.
Wzmacniacz ma czytelny wskaźnik odbioru sygnału. Bez trudu można więc znaleźć odpowiednie miejsce do jego instalacji i poprawy jakości sygnału w martwych punktach mieszkania.
Maksymalna prędkość transmisji danych osiąga tu do 733 Mb/s.
Jaki wzmacniacz Wi-Fi? – podsumowanie
To, co ważne przy wyborze wzmacniacza Wi-Fi, to maksymalna prędkość transmisji danych oraz obecność złączy LAN i WPS. W przypadku potrzeby wzmocnienia sygnału w domu warto wybrać wzmacniacz z zewnętrznymi antenami, które mają możliwość nakierowywania. Anteny ustawione pionowo wysyłają sygnał pionowo, a więc wskazane są, gdy chcemy wzmocnić sygnał na piętrze, a poziome wysyłają sygnał poziomo, a więc lepiej wzmacniają sygnał na tym samym piętrze.
Trzeba także mieć na uwadze, jakie przeszkody mamy w mieszkaniu czy domu. Skutecznymi przeszkodami są żelbetonowe ściany, choć niewiele lepiej jest ze ścianami wykonanymi z cegły, drewna czy szkła. W takim przypadku odpowiedniej jakości wzmacniacz może się okazać zbawienny.
To, na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze dobrego wzmacniacza Wi-Fi, to jego obsługiwana częstotliwość – powinien mieć obsługę dwupasmową 2,4 GHz i 5 GHz – a także czy ma port Ethernet, aby można było przyłączyć do niego urządzenia, które wymagają połączenia przewodowego. A więc to, jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać, zależy od tego, czy potrzebujemy go, aby wzmocnić sygnał dla jednego pokoju, całego piętra czy może kilku pomieszczeń i ogrodu. W naszym rankingu mamy jednak różne opcje wyboru i są w nim modele, które pomogą zarówno poszerzyć sygnał o jeden pokój, jak i takie, które dostarczą świetnej jakości sygnał na całe piętro czy nawet do ogrodu.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!