Telefon do 2000 zł - ranking 2025
.webp)
Szukasz nowego smartfona, ale nie zależy ci na flagowcu? Telefon do 2000 złotych będzie bardzo dobrą opcją. W tym przedziale cenowym znajdziesz modele, które oferują solidną wydajność, dobre aparaty i całkiem sporo zaawansowanych technologii, nie nadwyrężając przy tym zbytnio budżetu. Nic dziwnego, że są tak popularne. Widzą to też producenci – w portfolio praktycznie każdego znaczącego znajdziesz przynajmniej jeden telefon do 2000 złotych. Wybór odpowiedniego nie jest więc łatwy, ale pomożemy ci w podjęciu decyzji.
Najlepszy telefon do 2000 zł:


-
Obsługa HDR Dolby Vision
-
Szybki procesor A15 Bionic
-
Znakomity wyświetlacz OLED
-
Łączność 5G
-
Wydajna bateria
-
Wytrzymała obudowa oraz ekran i stopień ochrony IP68
-
Kompaktowy rozmiar
-
Brak zoomu optycznego
-
Brak ładowarki w zestawie
iPhone 13 debiutował w 2021 roku jako jeden z czterech flagowych smartfonów Apple (oprócz niego były to jeszcze 13 mini, 13 Pro i 13 Pro Max). W roku 2025 to telefon do 2000 złotych, który wciąż zachwyca swoimi możliwościami, dlatego też znajduje się na szczycie naszego zestawienia.
Szybki procesor A15 Bionic – w połączeniu z doskonale zoptymalizowanym systemem iOS – zapewnia szybką i płynną pracę urządzenia (nawet mimo odświeżania tylko 60 Hz). Znakomity ekran Super Retina XDR zachwyca żywymi kolorami, głęboką czernią i świetnym kontrastem. Między innymi dlatego to najlepszy telefon do 2000 zł. Zdjęcia, nawet te robione w nocy, są pełne detali, szkoda jednak, że iPhone 13 nie ma optycznego zoomu.
Warto podkreślić, że jest to raczej kompaktowy smartfon, przekątna jego ekranu wynosi 6,1 cala. Jak przystało na produkt firmy Apple, iPhone 13 zachwyca jakością wykonania, jest też wytrzymały, ma m.in. szkło Ceramic Shield z nanoceramicznymi kryształkami na ekranie czy stopień ochrony IP68. Więcej o nim dowiesz się z naszej recenzji iPhone’a 13.
-
Znakomity wyświetlacz Super AMOLED
-
Funkcje oparte na algorytmach zaawansowanej sztucznej inteligencji
-
Bardzo dobry aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu (OIS)
-
Szybkie ładowanie 45 W
-
Wydajna bateria
-
Aktualizacja systemu operacyjnego i poprawek bezpieczeństwa przez 6 lat
-
Odświeżony design
-
Brak slotu na karty microSD
-
Brak ładowarki w zestawie
Samsung Galaxy A56 5G to smartfon, który premierę miał w marcu 2025 roku, następca niezwykle popularnego Galaxy A55 5G. W wersji z pamięcią masową 128 GB to telefon do 2000 złotych, choć wersja z 256 GB kosztuje tylko kilkadziesiąt złotych więcej. Do wyboru są też cztery warianty kolorystyczne: grafitowy, zielony, szary i różowy.
Smartfon wyposażono w Awesome Intelligence – kilka opartych na sztucznej inteligencji funkcji znanych z flagowej serii Galaxy S, w tym zakreśl i znajdź czy inteligentne usuwanie obiektów ze zdjęć i zastępowanie ich elementami tła. Nowością są także szybkie ładowanie 45 W (poprzednik miał 25 W), wydajniejszy procesor Exynos 1580 czy przedni aparat z Super HDR.
Odświeżono także design smartfona – ma teraz elegancką wyspę aparatów zamiast pojedynczo wystających z obudowy obiektywów. A te, na czele z głównym 50 Mpix z OIS, robią bardzo dobre zdjęcia. Znakomity jest także duży, 6,7 calowy wyświetlacz FHD+ Super AMOLED ze szczytową jasnością 1200 nitów (zapewnia dobrą widoczność w pełnym słońcu). Jeśli potrzebujesz więcej informacji to przeczytaj naszą recenzję Galaxy A56 5G.
smartfon
Samsung-
Superszybkie ładowanie
-
Duży i zakrzywiony wyświetlacz pOLED z odświeżaniem 144 Hz
-
Ekran i aparat mają certyfikat Pantone Validated
-
Aparat główny 50 Mpix z szeroką przysłoną
-
3-krotny zoom optyczny
-
Rejestrowanie ruchu wspomagane AI
-
Design
-
Głośniki stereo i obsługa Dolby Atmos
-
Procesor mógłby być mocniejszy
-
Wydajność baterii mogłaby być większa
Kolejny telefon do 2000 złotych w naszym zestawieniu to Motorola edge 50 pro. Choć premierę miał w kwietniu 2024 roku, to cały czas zachwyca znakomitym, 6,7-calowym ekranem pOLED o częstotliwości odświeżania aż 144 Hz.
To pierwszy na świecie telefon z aparatem i wyświetlaczem z certyfikatem Pantone Validated. Oznacza to, że odcienie skóry i kolory na zdjęciach oraz na ekranie są zgodne z tymi rzeczywistymi. W robieniu bardzo dobrej jakości zdjęć wspomaga użytkownika sztuczna inteligencja, która zwiększa kontrast i redukuje szumy. AI zapewnia także lepszą stabilizację podczas nagrywania filmów w ruchu. Smartfon ma także 3-krotny zoom optyczny.
Motorola edge 50 pro wyróżnia się także stylowym designem – w zależności od wersji kolorystycznej może być pokryta wegańską skórą albo perłowym tworzywem. Warto wspomnieć także o ładowaniu przewodowym TurboPower 125 W, bezprzewodowym 50 W czy stopniu ochrony IP68.
smartfon
Motorola-
Stosunek ceny do jakości
-
Znakomity wyświetlacz AMOLED CrystalRes
-
Szybka praca i zaawansowany system chłodzenia
-
Jakość zdjęć z głównego aparatu 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu
-
Wydajna bateria 6000 mAh
-
Szybkie ładowanie 90 W
-
Stylowy design
-
Stopień ochrony IP68
-
Jakość zdjęć z aparatu ultraszerokokątnego
-
Sporo bloatware’u
Kolejny w naszym rankingu jest POCO X7 Pro 5G. Niezwykle wydajny smartfon – jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy smartfon do 2000 złotych w tym względzie. Zawdzięcza to wykonanemu w procesie 4 nm procesorowi MediaTek Dimensity 8400-Ultra, pierwszemu dla modeli ze średniej półki, który ma CPU z tylko i wyłącznie tzw. dużymi rdzeniami. Zapewniają one nie tylko większą wydajność, ale także większą energooszczędność.
Procesor wspomaga 12 GB RAM pamięci operacyjnej i oprogramowanie HyperOS. O to, aby POCO X7 Pro 5G nie przegrzewał się podczas multitaskingu czy grania w gry, dba zaawansowany system chłodzenia, który wykorzystuje algorytmy oparte na AI. Długi czas działania zapewnia wydajna bateria 6000 mAh, a jeśli się rozładuje, to dzięki technologii HyperCharge 90 W uzupełnisz w niej energię w ciągu zaledwie 42 minut.
Warto też wspomnieć o świetnym wyświetlaczu AMOLED CrystalRes o rozdzielczości 2712 × 1220 px, przekątnej 6,67 cala, odświeżaniu 120 Hz czy szczytowej jasności 1800 nitów. Otrzymał też stopień ochrony IP68 – jako pierwszy smartfon POCO w historii. Więcej szczegółów na jego temat znajdziesz w recenzji POCO X7 Pro.
-
Świetny aparat Sony lMX890 50 Mpix z OIS
-
Obiektyw peryskopowy 64 Mpix
-
Atrakcyjny design
-
Znakomity do robienia portretów
-
Duży i zakrzywiony wyświetlacz AMOLED
-
Częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz
-
Wydajna bateria i szybkie ładowanie
-
Głośniki Dolby Atmos
-
Brak ładowania bezprzewodowego
-
Szybkość działania mogłaby być lepsza
realme 12 Pro+ 5G to telefon do 2000 złotych, który wyglądem i wieloma rozwiązaniami dorównuje flagowcom. W opracowaniu jego designu brał udział Ollivier Savéo, projektant luksusowych zegarków – dlatego też smartfon może się pochwalić atrakcyjną, inspirowaną czasomierzami premium wyspą aparatów oraz obudową z wegańskiej skóry. Dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowej i granatowej.
realme 12 Pro+ wyposażono w peryskopowy teleobiektyw 64 Mpix, który pozwala robić zdjęcia z 3-krotnym zoomem optycznym i doskonale sprawdza się w fotografii portretowej. Warto też wspomnieć o obsługującym różne ogniskowe zaawansowanym algorytmie MasterShot oraz inspirowanych klasycznymi filmami specjalnych filtrach – za ich stworzenie odpowiada laureat Oscara za zdjęcia Claudio Miranda.
Telefon ma też zakrzywiony na bokach ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+, procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, baterię 5000 mAh, szybkie ładowanie 67 W czy głośniki Dolby Atmos. Zrobione smartfonem zdjęcia i więcej szczegółowych informacji znajdziesz w naszej recenzji realme 12 Pro+ 5G.
-
Elegancka, metalowa obudowa
-
Superszybkie ładowanie 100 W
-
Wydajna bateria 5000 mAh
-
Funkcje oparte na algorytmach zaawansowanej sztucznej inteligencji
-
Wyświetlacz AMOLED o dużej jasności
-
Główny aparat 50 Mpix
-
Aktualizacja systemu operacyjnego i poprawek bezpieczeństwa przez 6 lat
-
Obsługa ekranu nawet mokrymi palcami
-
Jakość zdjęć z aparatu ultraszerokokątnego
-
Brak zoomu optycznego
-
Brak ładowania bezprzewodowego
OnePlus Nord 4 to kolejny telefon do 2000 złotych, który łączy elegancki design z zaawansowanymi technologiami. Jedyny dostępny na rynku smartfon 5G z metalową obudową. Dzięki temu może się pochwalić nie tylko eleganckim, minimalistycznym wyglądem, ale też dużą odpornością na uszkodzenia. I to przy smukłej konstrukcji.
OnePlus Nord 4 wyposażono w funkcje oparte na sztucznej inteligencji, w tym usuwanie zbędnych obiektów ze zdjęć, podsumowywanie nagrań głosowych (np. wykładów i spotkań), tworzenie streszczeń stron internetowych. Ich działanie jest możliwe dzięki zastosowaniu wydajnego procesora Snapdragon 7+ Gen 3. Razem z 12 GB RAM i systemem OxygenOS zapewnia on także płynną pracę smartfona.
Ten model wyróżnia się także szybkim ładowaniem 100 W, dzięki któremu można błyskawicznie uzupełnić energię w baterii o pojemności 5500 mAh, dużym wyświetlaczem AMOLED (6,74 cala) o wysokiej jasności czy aparatem Sony 50 Mpix, który zapewnia znakomite portrety, niezależnie od pory dnia.
-
Znakomity wyświetlacz Super AMOLED
-
Funkcje oparte na algorytmach zaawansowanej sztucznej inteligencji
-
Bardzo dobry aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu (OIS)
-
Szybkie ładowanie 45 W
-
Wydajna bateria
-
Aktualizacja systemu operacyjnego i poprawek bezpieczeństwa przez 6 lat
-
Odświeżony design
-
Brak slotu na karty microSD
-
Brak ładowarki w zestawie
Dobry telefon do 2000 złotych? Takim z pewnością jest Samsung Galaxy A36 5G. To smartfon, który od droższego Galaxy A56 5G różni się kilkoma szczegółami. Najważniejsze to ramka z tworzywa sztucznego (a nie z aluminium), procesor Snapdragon 6 Gen 3 (zamiast Exynos 1580), aparat ultraszerokokątny 8 Mpix (a nie 12 Mpix) czy mniej opartych na AI funkcji fotograficznych.
Jednym z najmocniejszym punktów tego telefonu do 2000 złotych jest 6,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2340 × 1080 px, częstotliwości odświeżania 120 Hz i wysokiej jasności, co zapewnia czytelność przy dużym nasłonecznieniu. Wyposażono go także w zaawansowane funkcje oparte na sztucznej inteligencji – w tym zakreśl i znajdź czy usuwanie niepotrzebnych elementów zdjęć.
Galaxy A36 5G ma do zaoferowania także bardzo dobry aparat główny 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i optycznym zoomem, ładowanie 45 W, baterię 5000 mAh, stopień ochrony IP67. Warto też podkreślić aż 6 lat aktualizacji systemu i poprawek bezpieczeństwa. Po więcej szczegółów zajrzyj na nasz test Samsung Galaxy A36 5G.
smartfon
Samsung-
Aparat główny 200 Mpix wspomagany sztuczną inteligencją
-
Znakomity 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED
-
Funkcje oparte na AI
-
Zoom jakości optycznej 4x
-
Wydajna bateria 5500 mAh
-
Wytrzymała konstrukcja
-
Stylowy design
-
Głośniki stereo i obsługa technologii Dolby Atmos
-
Brak ładowania bezprzewodowego
-
Brak ładowarki w zestawie
-
Stopień ochrony „tylko” IP64
Kolejna propozycja telefonu do 2000 złotych to Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G. Jednym z jego największych atutów jest aparat główny 200 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Umożliwia robienie szczegółowych i ostrych zdjęć, nawet przy słabych warunkach oświetleniowych. W optymalizacji fotografii pomaga sztuczna inteligencja, a można z niej także skorzystać podczas edytowania zdjęć.
Smartfon Xiaomi ma także znakomity w swojej półce cenowej, 6,67-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2400 × 1080 px, częstotliwości odświeżania 120 Hz i jasności maksymalnej aż 1800 nitów, co zapewnia żywe kolory, płynne odtwarzanie gier i filmów, a także świetną widoczność w każdych warunkach. Zabezpiecza go wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass Victus 2.
Pokryta wegańską skórą obudowa nie tylko wygląda stylowo, ale też jest odporna na pył i krople wody. Za płynne działanie odpowiada procesor MediaTek Dimensity 7300-Ultra, wspierany przez 8 GB pamięci RAM, a długi czas pracy zapewnia bateria o pojemności 5500 mAh z systemem ładowania 45 W.
-
Atrakcyjny design i smukła konstrukcja
-
Funkcja AI Livephoto
-
Bardzo dobry wyświetlacz AMOLED
-
Wydajna bateria 5600 mAh
-
Oparte na AI funkcje do edycji zdjęć
-
Stopień ochrony IP69
-
LinkBoost 2.0 poprawia jakość i stabilność połączeń sieciowych
-
Jakość wykonania
-
Procesor mógłby być mocniejszy
-
Sporo bloatware’u
Do naszego zestawienia smartfonów do 2000 złotych trafił również OPPO Reno13 FS 5G. Ten telefon wyróżnia się designem i jakością wykonania. Jest nie tylko stylowy, lekki i smukły, ale także bardzo wytrzymały. Ma stopień ochrony IP69 – jest nie tylko odporny na pyły oraz zanurzenie w wodzie (do 30 min na głębokość 2 m), ale także niestraszny mu rozprysk wody o temperaturze 80°C. Można nim również fotografować pod wodą! A innowacyjna konstrukcja lepiej chroni podzespoły podczas upadku.
Reno13 F 5G został wyposażony w funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Wśród nich jest AI Livephoto, która umożliwia nagrywanie dynamicznych, 3-sekundowych klipów, a także łatwe udostępnianie ich znajomym, którzy mają iPhone’a (lub odbieranie zdjęć i wideo od nich). AI LinkBoost 2.0 znacząco poprawia jakość i stabilność połączeń sieciowych. Smartfon ma także funkcje AI do edycji zdjęć.
Reno13 F 5G ma aparat główny 50 Mpix z OIS, ultraszerokokątny 8 Mpix, makro 2 Mpix, a także przedni 32 Mpix. Długi czas pracy zapewnia wydajna bateria 5800 mAh, a ładowanie to 45 W SUPERVOOC. Trochę szkoda, że procesor to Snapdragon 6 Gen 1, a nie nowszy.
-
Dobry stosunek ceny do jakości
-
Duży i zakrzywiony wyświetlacz AMOLED
-
Aparat główny 108 Mpix z OIS
-
Szybkie ładowanie 70 W
-
Głośniki JBL
-
Inteligentne podświetlenie Active Halo
-
Aparat do selfie 32 Mpix z fleszem
-
Dużo akcesoriów w zestawie
-
Brak obiektywu ultraszerokokątnego
-
Brak 5G
Ostatni proponowany przez nas telefon do 2000 złotych to Infinix Note 40 Pro. Ta marka zyskuje coraz większą popularność dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Urządzenie wyposażono w duży, zakrzywiony ekran AMOLED o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości FHD+ i odświeżaniu 120 Hz.
Idealnie nadaje się do przeglądania zdjęć wykonanych aparatem głównym o rozdzielczości 108 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i 3-krotnym, bezstratnym zoomem. Przedni aparat z dedykowaną lampą błyskową umożliwia robienie dobrych selfie, niezależnie od warunków oświetleniowych. Za dobrą jakość audio odpowiadają głośniki sygnowane marką JBL.
Superszybkie ładowanie 70 W zapewnia 50% energii baterii w zaledwie 16 minut. O sprawne działanie smartfona dba 8-rdzeniowy procesor wsparty aż 12 GB RAM. Dodatkowym atutem jest bogaty zestaw akcesoriów – w pudełku znajdziesz także słuchawki, ładowarkę 70 W, etui MagCase, szkło ochronne i kabel USB.
Telefon do 2000 zł – podsumowanie
Dobry smartfon do 2000 złotych to obecnie powinno być urządzenie, które spełni potrzeby większości użytkowników. W tej cenie możesz liczyć na solidne podzespoły i funkcje, które jeszcze niedawno były zarezerwowane wyłącznie dla flagowych modeli.
Wybierając model, warto zwrócić uwagę na procesor – większość telefonów w tym segmencie ma już 8-rdzeniowe układy, które świetnie radzą sobie zarówno z codziennymi zadaniami, jak i bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Dobrze, jeśli smartfon oferuje co najmniej 8 GB RAM-u, co zapewnia płynną pracę i lepszą wielozadaniowość.
Dobry telefon do 2000 zł powinien też mieć ekran AMOLED lub OLED o częstotliwości odświeżania minimum 90 Hz, co gwarantuje świetną jakość obrazu, żywe kolory i płynne wyświetlanie animacji i przewijanie ekranu. Wiele modeli ma ekrany o wysokiej szczytowej jasności (co najmniej 1200 nitów), dzięki czemu to, co się na niech pokazuje, jest czytelne nawet w pełnym słońcu.
W tej półce cenowej standardem stały się również potrójne aparaty, najczęściej z głównym obiektywem o matrycy 50 Mpix lub więcej i optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Dodatkowe, takie jak ultraszerokokątne czy makro, pozwalają na kreatywne podejście do fotografii. Coraz więcej modeli ma także funkcje AI, które poprawiają jakość zdjęć oraz umożliwiają ich łatwą edycję.
Nie można zapomnieć o baterii. Obecnie dobry telefon do 2000 złotych oferuje pojemność 5000 mAh lub większą, co wystarcza na ponad dobę intensywnego korzystania. Dodatkowo coraz częściej wyposażony jest w szybkie ładowanie o mocy co najmniej 45 W (choć zdarza się nawet i 120 W), co pozwala szybko uzupełnić energię.
Obsługa 5G to już właściwie standard w tej półce cenowej, a coraz częściej spotykana jest wysoka odporność na wodę i kurz – stopień ochrony IP68 lub nawet IP69. Wiele modeli oferuje też głośniki stereo, obsługę Dolby Atmos, a niektóre wyróżniają się designem premium – np. obudową pokrytą wegańską skórą.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!