logo
AKC - Steelseries - Steeldeals - 1124 - belka mobi 396x116
AKC - Steelseries - Steeldeals - 1124 - baner główny belka 1024x85

Wybierz Mikrofony dla siebie

Mikrofony do komputera – do laptopa, do PC (114)

Strona 4
Mikrofon Endorfy AXIS Streaming  Przewodowy Dynamiczny Czarny
  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: USB
  • Długość przewodu: 2,5 m
  • Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 18 kHz
49900
Raty

RRSO 0%

16,63 zł x 30 rat 0%

Mikrofon Logitech Yeti Orb Przewodowy Pojemnościowy Biały
Kolor: 
Biały
  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: USB-C
  • Pasmo przenoszenia: 70 Hz - 20 kHz
21900
Zobaczyłeś 80 z 114 produktów

Mikrofon do komputera

Mikrofon do komputera to użyteczne narzędzie do wielu, niekiedy zupełnie różnych zastosowań. Jego zakupem interesują się m.in. osoby, które nagrywają streamy. Mikrofon do PC może się przydać także graczom do komunikowania się z innymi uczestnikami rozgrywki.

Mikrofon do laptopa lub komputera stacjonarnego jest niezbędny również ludziom nagrywającym podcasty. Mikrofon na statywie do komputera to z kolei dobry wybór dla osób nagrywających piosenki. Kolejnym zastosowaniem tego sprzętu są wideorozmowy, których popularność wzrosła ze względu na upowszechnienie się pracy zdalnej.

Mikrofon do komputera stacjonarnego lub laptopa

Niezależnie od tego, do czego potrzebny będzie mikrofon do komputera, przed zakupem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jedną z najważniejszych cech mikrofonów do komputera stacjonarnego lub laptopa jest pasmo przenoszenia, które decyduje o jakości audio.

Mikrofony do PC rejestrują dźwięki w różnych zakresach częstotliwości. Warto wybierać te, które wychwytują fale dźwiękowe w przedziale 20 Hz – 20 kHz. Takie pasmo przenoszenia świadczy o tym, że mikrofon przewodowy do komputera lub laptopa nagra całe spektrum dźwięków standardowo słyszanych przez ludzkie ucho.

Rodzaje mikrofonów do komputera

Podział mikrofonów do komputera na dynamiczne i pojemnościowe również wyznacza charakter oraz jakość nagrywanego audio. W zależności od zastosowania, przed zakupem dobrze jest także sprawdzić, czy wybrany mikrofon do PC to urządzenie wielko-, czy małomembranowe.

Podział ze względu na wielkość membrany ma znaczenie głównie dla osób, które mają zamiar nagrywać muzykę. Mikrofon do komputera wielkomembranowy będzie lepiej odtwarzał dźwięki niskie (np. gitary basowej), a małomembranowy – wysokie, takie jak partie grane na instrumentach smyczkowych.

Pojemnościowe mikrofony cechują się wysoką czułością, przydatną w warunkach studia nagraniowego. Wymagają za to stałego źródła prądu, co wiąże się z koniecznością posiadania dodatkowego urządzenia jak np. mikser czy interfejs audio wyposażony w zasilanie fantomowe.

Dynamiczny mikrofon jest wygodniejszy ze względu na brak konieczności zasilania, a co często za tym idzie, możliwość podpięcia go do popularnych złącz, jak np. uniwersalna magistrala szeregowa. Wystarczy podłączyć mikrofon USB do komputera lub innego urządzenia przechwytującego sygnał.

Ten rodzaj mikrofonu jest też mniej czuły na głośne dźwięki. Co więcej, jest odporniejszy na warunki atmosferyczne. Dlatego właśnie taki sprzęt sprawdzi się nie tylko jako mikrofon biurkowy. Będzie on użyteczny zwłaszcza poza mieszkaniem lub studiem, czyli np. podczas nagrywania z przydomowego ogródka.

Ceny mikrofonów do komputera zależą w dużej mierze od tego właśnie podziału. Modele pojemnościowe są zwykle droższe niż dynamiczne mikrofony do PC.

Mikrofon do PC a tryby dźwięku

Mikrofon do PC może rejestrować dźwięk z różnych stron. Każdy sposób ich nagrywania znajduje zastosowanie zarówno w streamingu gier, wideokonferencjach, jak i nagrywaniu podcastów oraz piosenek.

Dla streamerów i osób grających w trybie multiplayer najlepszym wyborem będzie mikrofon kardioidalny. Urządzenie takie nagrywa audio tylko z jednego kierunku, czyli z naprzeciwka. Dzięki temu osoba mówiąca do mikrofonu ma pewność, że niepożądane dźwięki z innych kierunków nie zakłóca transmisji.

Tego typu mikrofony do laptopa lub komputera stacjonarnego sprawdzą się także podczas wideorozmów. Dla przykładu niejeden mikrofon do komputera Tracer jest właśnie modelem kardioidalnym.

Wszyscy, którzy streamują w parze lub prowadzą wywiady, docenią z kolei zalety mikrofonów dwukierunkowych. Pozwalają one prowadzić rozmowę dwóm osobom siedzącym naprzeciw siebie.

Gdy jednak osób jest więcej, przyda się mikrofon do komputera stacjonarnego lub laptopa rejestrujący dźwięk dookólnie. Urządzenia stereo natomiast, zwłaszcza mikrofony na statywie, to propozycja dla wszystkich tych, którzy nagrywają piosenki.

Mikrofony do laptopa z akcesoriami

Mikrofony do laptopa lub komputera stacjonarnego można wzbogacić o dodatkowe elementy, dzięki którym nagrywany dźwięk będzie wolny od zakłóceń. Przykładem jest pop filtr. Jego zadaniem jest zmniejszanie siły głosek zwarto-wybuchowych, czyli np. „B”, „P”, „D”, „T”, „K” i „G”. Nie zawsze trzeba kupować go osobno. Wbudowany pop filtr ma np. niejeden mikrofon do komputera Genesis.

Przydatny jest także koszyk antywstrząsowy. Zamontowany w nim mikrofon do PC jest dzięki temu odporny na drgania, jakie może wywołać np. przypadkowe przesunięcie go po biurku. Z kolei podczas używania mikrofonu do komputera poza domem (lub wewnątrz, ale przy otwartym oknie) przyda się nakładana pianka tłumiąca podmuchy wiatru.

Opinie o mikrofonach do komputera

Na opinie o mikrofonach do komputera wpływa także dodatkowe oprogramowanie zwiększające ich możliwości. Szczególnie mikrofony gamingowe mają niekiedy dodatkowe aplikacje.

Dzięki specjalnym programom użytkownik może z poziomu interfejsu aplikacji zmieniać m.in. parametry dźwięku lub wyłączać mikrofon do PC. Gamingowy mikrofon do komputera z diodami LED może mieć też opcję zmiany ich koloru lub układu.
Więcej
Ostatnia strona