Wybierz Odkurzacze dla siebie
Odkurzacze (290)
Raty:
Marka:
Ocena Klientów:
Dostępność:
Typ odkurzacza:
Poziom hałasu:
Rodzaj worka:
Zwijacz przewodu:
Waga:
Szczotki, ssawki, dysze:
Rury w wyposażeniu:
Pojemność worka/pojemnika:
Funkcja prania:
Zasięg pracy:
Typ filtra:
Funkcje dodatkowe:
Możliwość stosowania worków:
Możliwość pracy w trybie bezworkowym:
Moc wejściowa:
Regulacja mocy ssania:
Sterowanie w rączce:
Zasilanie:
Dominujący odcień:
Do sierści:
Seria:
Status:
Outlet:
Promocja:
Grupa:
- Poziom hałasu:
70 dB - Zasięg pracy:
11 m - Pojemność worka/pojemnika:
4,5 l
RRSO 0%
19,97 zł x 30 rat 0%
Oferta tylko w sklepie
stacjonarnym
- Brak możliwości dostawy
- (+1)
- Poziom hałasu:
76 dB - Moc wejściowa:
890 W - Zasięg pracy:
11 m - Pojemność worka/pojemnika:
2 l
RRSO 0%
53,30 zł x 30 rat 0%
Oferta tylko w sklepie
stacjonarnym
- Brak możliwości dostawy
Odkurzacze to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić sprzątanie. Szeroka gama tych produktów częściej przyprawia o zawrót głowy z powodu bardzo dużego wyboru niż niewielkiej dostępności. Odkurzacze tradycyjne, pionowe, piorące, bezworkowe, roboty sprzątające… lista jest tak długa, że bez trudu wybierzesz sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w twoim domu.
Różnice między poszczególnymi modelami mogą być znaczące, więc zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się, jak dużą powierzchnię będziesz sprzątać, a także czy potrzebujesz dodatkowych funkcji, takich jak np. mopowanie podłóg itp. Warto dobrze przemyśleć sprawę, bo przecież odkurzacz to zakup na wiele lat.
Odkurzacze – rodzaje
Odkurzacze możemy podzielić ze względu na wiele różnych parametrów, np. takich jak konstrukcja i sposób użytkowania. Bardzo popularne obecnie odkurzacze bezprzewodowe pionowe wyróżniają się wygodą sprzątania. Zapewniają dużą swobodę – działają bez kabla i mają wymienne końcówki, dzięki którym odkurzysz nawet bardzo trudno dostępne miejsca, takie jak zagłębienia w kanapie, przestrzenie pod meblami czy nawet sufit. Są niezwykle poręczne, co znacznie przyspiesza sprzątanie.
Dobrze wszystkim znane odkurzacze tradycyjne nadal cieszą się powodzeniem. Możemy wyróżnić odkurzacze bezworkowe i workowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie mają wady i zalety. Dla alergików lepszy będzie ten, w którym potrzebna jest wymiana worków – podczas tej czynności cały kurz pozostaje w worku, więc można uniknąć kontaktu z alergenami. Opcja bezworkowa pozwala natomiast zaoszczędzić pieniądze – zebrany w zbiorniku kurz wystarczy wysypać do śmietnika – wygodnie i ekologicznie.
Robot sprzątający, to sprzęt, który odkurza za ciebie. Musisz jedynie zadbać o to, żeby zbiornik na kurz był opróżniony, i włączyć sprzęt. Ten niepozornie wyglądający odkurzacz automatyczny poradzi sobie z odkurzeniem podłóg, a gdy będzie taka potrzeba, wróci do bazy, gdzie naładuje akumulator.
Odkurzacz, który myje albo pierze
Chociaż głównym zadaniem odkurzacza jest wciąganie z podłogi kurzu, okruchów czy sierści, wiele z tych urządzeń ma dodatkową funkcję, czyli mycie podłóg albo pranie dywanów czy tapicerki. W tej grupie także można wyróżnić kilka rodzajów urządzeń:
- odkurzacze z funkcją mopowania znajdziesz zarówno wśród tych pionowych, bezprzewodowych jak i automatycznych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko i skutecznie odświeżyć podłogę;
- odkurzacze piorące – dzięki nim nie tylko pozbędziesz się kurzu czy sierści, ale również upierzesz tapicerkę lub dywan. Zbieranie płynu również nie jest dla tego sprzętu niczym trudnym. Te funkcje na pewno doceni każdy, kto ma w domu zwierzę;
- odkurzacze wielofunkcyjne – największe – sprawdzą się w dużych domach. Sprzątanie tarasu, garażu, wciąganie wody to dla nich żaden problem, więc czyszczenie podłóg jest jeszcze łatwiejsze. Niektóre umożliwiają również pranie dywanów czy tapicerki. Są duże i ciężkie, ale wiele potrafią. To odkurzacze do zadań specjalnych.
Inne przydatne rozwiązania
W wielu sytuacjach sprawdzają się odkurzacze ręczne. Są małe i poręczne, więc bez trudu można wyczyścić nimi trudno dostępne miejsca zarówno w domu, jak i samochodzie. Kompaktowe rozmiary i łatwość obsługi czynią z nich niezastąpionych pomocników w codziennych porządkach. Te urządzenia są świetnym uzupełnieniem np. tradycyjnego czy automatycznego odkurzacza.
Odkurzacze do popiołu to idealny wybór dla posiadaczy kominków albo fanów grillowania. Zadbanie o czystość w kominku jest niezwykle łatwe – w kilka chwil można się pozbyć popiołu bez obaw o jego rozsypanie, którego trudno uniknąć podczas np. zamiatania czy wygarniania go z kominka. Odkurzacze, które nie są do tego przystosowane, nie nadają się do tego rodzaju zanieczyszczeń.
Filtry w odkurzaczach
Odkurzacz to jedno z tych urządzeń, które ma wbudowany albo wymienny filtr. Tekstylne, papierowe, zmywalne… Warto wziąć to pod uwagę, wybierając sprzęt, bo np. posiadaczom czworonogów przyda się inny odkurzacz niż alergikom. Filtry wlotowe chronią silnik urządzenia, natomiast zadaniem wylotowego jest wypuszczanie oczyszczonego powietrza. System filtracji w odkurzaczu może być złożony i składać się nawet z kilku różnych filtrów. Przyjrzyjmy się więc ich rodzajom:
- filtr antyalergiczny/HEPA, który pochłania pyłki i alergeny. To rozwiązanie przydatne nie tylko dla alergików, ale dla każdego, komu zależy na zdrowiu;
- filtr cyklonowy świetnie radzi sobie z oczyszczaniem powietrza z cząsteczek kurzu. Skutecznie oddziela je, a system filtracji powoduje, że powietrze wypuszczane na zewnątrz jest oczyszczone;
- filtr wodny, czyli zbiornik, do którego trzeba wlać wodę przed odkurzaniem, jest integralnym elementem odkurzaczy wodnych, które zasługują na szczególną uwagę. To właśnie w filtrze wodnym zatrzymują się wszystkie zanieczyszczenia, w tym pyłki i inne alergeny. Tak jak w przypadku innych filtrów, kluczowe dla prawidłowego działania jest jego regularne oczyszczanie.