Moje konto
Zaloguj / Zarejestruj
Wybierz Soundbary dla siebie
Soundbary (119)
Raty:
Marka:
Ocena Klientów:
Dostępność:
Liczba kanałów:
Subwoofer w zestawie:
Dekodery dźwięku HD:
Łączność bezprzewodowa:
Moc:
Radio:
Złącza:
Kolor:
Funkcje:
Kompatybilność z asystentem głosowym:
Szerokość:
Standard HDMI:
Obsługa aplikacji muzycznych:
Kompatybilny z systemem Multiroom:
Seria:
Status:
Outlet:
Promocja:
Grupa:
- Liczba kanałów:
2.0 - Subwoofer w zestawie:
brak - Łączność bezprzewodowa:
Bluetooth
RRSO 0%
14,97 zł x 30 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: do 3 dni roboczychW sklepie: do 3 dni roboczych
- Darmowa dostawa
- Liczba kanałów:
4.2.1 - Subwoofer w zestawie:
bezprzewodowy - Moc:
280 W - Łączność bezprzewodowa:
Wi-Fi ,Bluetooth ,AirPlay 2 - Dekodery dźwięku HD:
Dolby Atmos ,Dolby Digital
RRSO 0%
99,97 zł x 30 rat 0%
- Najwcześniej u Ciebie: do 3 dni roboczychW sklepie: do 3 dni roboczych
- Darmowa dostawa
Soundbary to urządzenia audio, które podłącza się do telewizorów. Są to zewnętrzne systemy nagłośnieniowe, służące do odbierania wysokiej jakości dźwięku z filmów czy seriali odtwarzanych na ekranie. Sprzęt jest znacznie mniejszy niż kino domowe i składa się z podstawowej części z głośnikami, niekiedy uzupełnionej o dodatkowe subwoofery, dostawiane po bokach. Te ostatnie to głośniki, które odtwarzają wszystkie dźwięki nagrania nadawane na niskich częstotliwościach, dzięki czemu audio jest głębokie i realistyczne. Na rynku dostępne są także soundbary z wbudowanymi subwooferami. Dużą zaletą soundbarów jest to, że niezwykle łatwo się je montuje i nawet niewielkie modele mogą znacząco poprawić jakość odbieranego dźwięku. Niekiedy można podłączyć je nie tylko do telewizora, ale również do urządzeń przenośnych.
Soundbar a typ łączności
Soundbar jest urządzeniem, które można podłączyć na dwa sposoby – przewodowo i bezprzewodowo. Jeśli chodzi o złącza, w soundbarach występują takie rodzaje jak: HDMI, USB, optyczne czy Ethernet. W złączach HDMI wyróżnia się dwa rodzaje standardów – ARC i eARC. Pierwszy z nich pozwala na odbiór dźwięku przestrzennego, natomiast drugi jest jego poprawioną wersją ze znacznie szerszym pasmem przenoszenia. Oznacza to jeszcze lepszą jakość dźwięku, która sprosta nawet bardzo wymagającym widzom. W tym wypadku na uwagę zasługują soundbary z Dolby Atmos. Technologia ta sprawia, że osoba oglądająca film może mieć wrażenie, że znajduje się w samym centrum akcji z ekranu. Dźwięk 3D wypełnia całą przestrzeń wokół widza. Poza tym soundbary wykorzystują także łączność bezprzewodową, czyli: Wi-Fi, Bluetooth, NFC, DLNA, Chromecast czy Air Play. Wśród takich modeli można znaleźć nawet soundbary z radiem internetowym, czyli odbierające fale radiowe dzięki połączeniu z internetem.
Firmy produkujące soundbary
Wielu producentów zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą soundbarów. Całkiem sporą grupę na rynku zajmują soundbary Denon. To marka, która działa już od ponad wieku i specjalizuje się właśnie w sprzęcie audio. Dużą popularnością cieszą się produkty chińskiej firmy, która ma swoje oddziały w Polsce. Mowa tu o soundbarach TCL. Do sprzętu najbardziej rozpoznawalnych producentów można śmiało zaliczyć soundbary Philips. Wśród nich bez trudu znajdziesz urządzenia z możliwością utworzenia systemu multiroom czy funkcją asystenta głosowego. Uznaniem wśród konsumentów może poszczycić się działająca od połowy XX wieku amerykańska marka JBL. Właśnie dlatego soundbary JBL to jedne z chętniej wybieranych modeli. Firma produkuje wyłącznie sprzęt służący do odbioru dźwięku. Warto też zwrócić uwagę na prestiżowe i designerskie soundbary Bose. Mają one nie tylko mnóstwo ciekawych funkcji, takich jak np. obsługa Spotify, ale cechuje je także ultranowoczesny wygląd.
Funkcje soundbarów
Wiele soundbarów ma wbudowane nie tylko głośniki, ale i mikrofony, dzięki czemu można za ich pomocą korzystać z funkcji asystentów głosowych. Do wyboru są, np. Siri, Amazon Alexa czy Asystent Google. Sporą część z nich można obsługiwać za pomocą smartfona. Niektóre mają dodatkowe funkcje ulepszania dźwięku, np. ścieżki audio gry komputerowej czy dialogów w filmach. Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca na stoliku pod telewizorem, upewnij się, że soundbar ma opcję zawieszenia na ścianie. Taką możliwość oferuje wiele modeli. Coraz częściej można spotkać się także z funkcją obsługi aplikacji muzycznych, takich jak Spotify, Tidal czy Amazon Music. Podstawową i najważniejszą funkcją soundbarów jest odtwarzanie dźwięku. Warto więc zwracać uwagę na liczbę ich kanałów. Pierwsza cyfra zawsze oznacza liczbę podstawowych głośników, a kolejna, oddzielona kropką informuje o tym, czy sprzęt ma kanały dodatkowe i ile ich jest.
Soundbar i jego użytkowanie
Sprzęty takie jak soundbar z radiem FM pozwalają na użytkowanie nie tylko podczas oglądania telewizji. Można z nich korzystać także do odbioru programów informacyjnych czy muzyki w radiu. Obsługa soundbarów jest bardzo prosta, tak samo, jak ich podłączenie. Na komfort użytkowania wpływa opcja systemów multiroom, dzięki której dźwięk można odbierać w całym mieszkaniu za pomocą kilku połączonych urządzeń. Aby sprzęt był jak najbardziej funkcjonalny, warto dopasować go rozmiarem do możliwości aranżacyjnych. Niektóre soundbary mają kilkadziesiąt centymetrów długości, a niektóre sporo ponad metr.