logo
Drugi produkt 33 taniej - 161124 - belka 396x116
Ostatnie Sztuki w SF - belka 1024x85

Wybierz Szczoteczki elektryczne dla siebie

Szczoteczki soniczne (115)

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Protective Clean HX6803/04
  • Typ aparatu: szczoteczka soniczna
  • Czujnik siły nacisku: tak
  • Sygnalizator czasu mycia: tak
  • Ruchy soniczne: 62000 ruchów/min
  • Tryby pracy: codzienny
Black Friday weeks
26900

Najniższa cena: 339 zł Przed obniżką: 339 zł

Cena promocyjna obowiązuje do 05.12.2024

Szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000
Kolor: 
Biały
  • Typ aparatu: szczoteczka soniczna
  • Sygnalizator czasu mycia: tak
  • Ruchy soniczne: 78000 ruchów/min
  • Tryby pracy: czyszczenie , polerowanie
21900
Zobaczyłeś 20 z 115 produktów

Szczoteczka soniczna – w każdej łazience

Matematyka jest prosta: szczoteczka soniczna to inwestycja, która szybko się zwraca. Nie tylko w bezcennym zdrowiu zębów – tego nie sposób obliczyć… Z biegiem czasu zauważysz jednak oszczędności związane z mniejszą liczbą wizyt w gabinecie dentystycznym. Z rzadszymi zabiegami lekarza i higienisty. Szczoteczki soniczne są po prostu skuteczniejsze od zwykłych, a zdaniem większości także od tradycyjnych elektrycznych. Niedawno za wytarzanie szczoteczek sonicznych zabrała się nawet firma Braun, która dotychczas okopywała się na pozycji producenta szczoteczek wyłącznie rotacyjnych (marka Oral-B). W tej chwili sprzedaje oba rodzaje urządzeń. I o ile na polu rotacyjnych ma kilku małych konkurentów, o tyle za szczoteczki soniczne zabrały się przeróżne firmy AGD, i największe, i najmniejsze. Przez ostatnie lata rynek się mocno zagęścił, ceny spadły, pojawiły się bardzo dobre modele już za kilkadziesiąt złotych.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna czyści zęby w dwie minuty. Technika mycia podobna jak przy użyciu rotacyjnej: suwasz powoli po powierzchniach zewnętrznej, wewnętrznej i żującej, po 30 s na każdą ćwiartkę jamy ustnej. Szczoteczką bez akumulatora powinieneś szorować 60 s dłużej. A rano każda chwila jest na wagę złota! Szczoteczka soniczna wykonuje kilkadziesiąt tysięcy ruchów w minutę (niektóre nawet 62 tys.!) – to więcej niż ty zwykłą szczoteczką w miesiąc. W przeciwieństwie do rotacyjnej główka szczoteczki sonicznej się nie kręci. Takie urządzenie emituje fale dźwiękowe, a drgające włókna tworzą pianę, która dostaje się w przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczka soniczna to także skuteczne narzędzie przeciw osadzaniu się kamienia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Na co zwracać uwagę poza liczbą obrotów na minutę, czasem pracy na baterii (są modele ładowane co… 70 dni!), estetyką i recenzjami szczoteczki sonicznej? Np. na nietypowe programy (masaż, delikatny, wybielanie, polerowanie, do języka, adaptacyjny – do pierwszych myć nowym rodzajem szczoteczki). Albo na innowacyjne końcówki (typu trójząb do powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej jednocześnie albo takie z mikroczipem, w którym zakodowano poziom intensywności mycia adekwatny do nasadki). Są też szczoteczki soniczne łączące się z telefonem – tak możesz np. prowadzić statystki. Są też fajne dodatki, np. etui podróżne albo ładna podstawka do ładowania. Najdroższa szczoteczka soniczna kosztuje ponad 1000 zł. Ma „inteligentne czujniki przekazujące spersonalizowane instrukcje”, „główki z technologią adaptacyjną dopasowujące się do kształtu zębów” i indukcyjną szklankę-ładowarkę.

Więcej
Ostatnia strona